Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie kupić filtry pyłowe.

Doominus 16 Kwi 2018 00:19 330 2
  • #1 16 Kwi 2018 00:19
    Doominus
    Poziom 34  

Witam.
    Mam u siebie wentylator filtr powietrza. Problem taki że sama skrzynka bez filtrów. Potrzebny filtr wstępny strzepywany na wejściu i na wyjściu jakiś drobniejszy do reszty pyłu. Znajduje na razie tylko filtry kabinowe do lakierni. A potrzebuje czegoś w stylu siatki z klimatyzatora.
    A na koniec jakiś materiałowy do wyłapania drobin kurzu.

0 2
  • #2 16 Kwi 2018 02:17
    pawel1148
    Poziom 20  

Jak chodzi o filtry jak niżej, czyli EU4/G4 workowe(są też wyższej filtracji np F7, ale po materiale na zdjeciu rozpoznaje że to G3/4, większość klimatyzacji wentylacji ma G3 lub G4 i tak zwykle najwięcej kurzu przechodzi obok filtra po przybrudzeniu), to producentów jest dosyć sporo: Ultramare, SFM, Filtron. Prawdopodobnie u firm/sklepów zajmujących się wentylacją/klimatyzacją też dostaniesz filtry z tych firm. Nie wiem jak z cenami u dystrybutorów i w sklepach. Bo wbrew logice prosto od producenta mogą być droższe przy kupnie małej ilości.
    Co do filtrów wielokrotnego użytku, w klimatyzatorach są one praktycznie niedostępne, bo są one personalizowane pod konkretny model klimatyzator. Nie mam pojęcia, czy tego filtry produkują wyżej wymienione firmy, musiałbyś się dopytać. Bo w większości to są filtry dostarczone z klimatyzatorami. Wyprodukowane w większosci gdzies w Chinach przez firmę Midea. Bo ona podobnie jak Foxconn dla telefonów jest wielką fabryką klimatyzatorów. Z nadrukami różnych marek.

0
  • #3 16 Kwi 2018 10:26
    Doominus
    Poziom 34  

Hmm są jeszcze worki filtracyjne do odciągów.
    Ale to do montażu w pionie więc robione są na wysokość.
    A ja mam skrzynkę na kółkach czyli filtr będzie w poziomie ustawiony.
    Wiec lepszy byłby wielokieszeniowy.

0