Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Laptop Lenovo - Zintegrowana karta graficzna wydaje obraz w innym odcieniu

ZjemCiKaszke 16 Kwi 2018 01:28 189 4
  • #1 16 Kwi 2018 01:28
    ZjemCiKaszke
    Poziom 5  

Witam,

problem jest bardzo dziwny i występuje od jakoś miesiąca. Jako że jest to laptop to do pulpitu używa on karty zintegrowanej, a do gier karty Nvidia. Ostatnio zauważyłem że odcień pulpitu jest dziwnie pomarańczowy a gdy wchodzę do jakiejś gry kolory wracają do normy. Na zdjęciach można zauważyć ten efekt (nie miałem innego pomysłu jak uwiecznić ten efekt więc no hate pls) i jest on o wiele bardziej intensywny niż wygląda na zdjęciach. Aktualnie wyłączyłem kartę zintegrowaną przez menedżera urządzeń i używam karty dedykowanej lecz w grach mam gorsze osiągi dlatego zależy mi żeby rozwiązać ten problem. Piszę ten post z nadzieją na zidentyfikowanie problemu i ewentualnej metody jak to naprawić. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Dodam jeszcze na koniec że w panelu sterowania intel zmieniłem tylko lekko nasycenie kolorów a reszta ustawień jest domyślna także raczej nie jest to kwestia sterowników. Na procesorze niedawno wymieniana była pasta a problem występuje nawet jak procesor jest chłodny.Laptop Lenovo - Zintegrowana karta graficzna wydaje obraz w innym odcieniuLaptop Lenovo - Zintegrowana karta graficzna wydaje obraz w innym odcieniu

0 4
  • #2 16 Kwi 2018 04:05
    iron64
    Spec Overclocking

Przywróć ustawienia Intela na domyślne.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Kwi 2018 07:26
    daminek1234
    Poziom 24  

Jak masz W10 wyłącz tryb nocny. Czasami tak się buguje.

0
  • #4 16 Kwi 2018 12:34
    ZjemCiKaszke
    Poziom 5  

daminek1234 napisał:

Dobra to było to zauważyłem właśnie że tylko w godzinach nocnych tak się działo ktoś mi musiał to włączyć wcześniej. Dzięki wielkie temat do zamknięcia

0
  • #5 16 Kwi 2018 12:35
    ZjemCiKaszke
    Poziom 5  

daminek1234 napisał:

Dobra to było to zauważyłem właśnie że tylko w godzinach nocnych tak się działo ktoś mi musiał to włączyć wcześniej. Dzięki wielkie temat do zamknięcia

Dodano po 46 [sekundy]:

Wyłączenie trybu nocnego w ustawieniach Windowsa

0