Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VBA - duplikowanie arkusza ( błąd )

kubala009 16 Kwi 2018 09:22 405 5
  • #1 16 Kwi 2018 09:22
    kubala009
    Poziom 4  

Witam,
    Napotkałem dzisiaj dzwiny błąd i nie mam pojęcia jak go wyeliminować. W moim arkuszu mam 3 pzyciski do których podpiete są makra. Dzisiaj potrzebowałem zobić makro które duplikuje mi aktywny arkusz w tym samym skoroszycie i zmienia jego nazwe. Napisane makro w pełni mnie zadowala i spełnia oczekiwania, ale jest jeden problem gdy uruchamiam makro to wszystkie przyciski się powielają czy też nadpisują i nie mam do nich przypisanych makr. Musze wszystkie przyciski z górnej warstwy usunąć i dopiero jest oczekiwany efekt ;/. Natomiast gdy duplikuje arkusz recznie to normalnie makra są zachowane na przyciskach.
    Jakieś pomysły ?

Obecnie w makro dodałem usuwanie tych przycisków z obydwu arkuszy, ale wiem że w przyszłości będą jakieś problemy przez to dlatego wolałbym zrobić to tak jak być powinno.

0 5
  • Pomocny post
    #2 17 Kwi 2018 15:22
    lanzul
    Poziom 26  

kubala009 napisał:
    Jakieś pomysły ?

Uszkodzony zeszyt, marsjanie, fbi, cia, mi5, mi6, kgb, fsb, securite, ciocia stasia, antoni, bolek, miś puszapek, ale obstawiałbym uszkodzony zeszyt.

kubala009 napisał:
    wiem że w przyszłości będą jakieś problemy

Ale jakie ? Wg mnie dobrze zrobiłeś, co się bowiem może dziać ?
    Przyciski można kasować i odtwarzać programowo, po to jest vba, np.:
    Przycis...zip Download (6.54 kB)

0
  • #3 18 Kwi 2018 08:42
    kubala009
    Poziom 4  

kubala009 napisał:
    wiem że w przyszłości będą jakieś problemy

Ale jakie ? Wg mnie dobrze zrobiłeś, co się bowiem może dziać ?
    Przyciski można kasować i odtwarzać programowo, po to jest vba, np.:

Może być tak, że w przyszłości stworze więcej przycisków i wtedy będę musiał edytować makro ponieważ w innym wypadku będzie się wykrzaczało. Drugi przypadek jest taki że jest w tym pliku wiele list rozwijanych itp. gdy korzysta z niego inna osoba dla której jest to czarna magia wtedy zazwyczaj następują opcje kopiowania, wklejania, wycinania itp. co za tym idzie przyciski się nadpisują i w kopiowanych arkuszy nie jest już button10-15 przykładowo tylko 13-18 ;/

Chyba żeby zrobić funkcje aby sprawdzała lub usuwała wszystkie przyciski od 0-50 jeżeli istnieją a jeżeli nie to aby się nie wykonywała. Jak myślisz ?

Dodam że jestem początkujący w VBA dlatego też nie znam wielu możliwości i rozwiązań dlatego proszę o jakieś wskazówki lub przykład jak taką funkcje zrobić jeżeli to jest dobry trop.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Kwi 2018 17:28
    lanzul
    Poziom 26  

kubala009 napisał:
    Może być tak, że w przyszłości stworze więcej przycisków i wtedy będę musiał edytować makro

Ale chyba nie planujesz robić tego w nieograniczony sposób ?
    Ilość przycisków zawsze będzie ograniczona, i jeśli utrzymasz w ryzach ich nazewnictwo typu: "Przycisk 1", "Przycisk 2" ... "Przycisk n", to będziesz nad tym panować.
    kubala009 napisał:
    wtedy zazwyczaj następują opcje kopiowania, wklejania, wycinania itp. co za tym idzie przyciski się nadpisują i w kopiowanych arkuszy nie jest już button10-15 przykładowo tylko 13-18

Chwileczkę, samo kopiowanie zakresu komórek, w którym znajduje się przycisk nie powoduje jego kopiowania, to musi być zrobione świadomie.
    kubala009 napisał:
    Chyba żeby zrobić funkcje aby sprawdzała lub usuwała wszystkie przyciski od 0-50

Masz odpowiedź, makro, które będzie kasowało a następnie odtwarzało wszystkie konieczne przyciski ... jak ? Masz odpowiedź w przykładzie, który załączyłem, czy to będzie pojedyncze listowanie, czy też w pętli, to już inna sprawa.

A że będziesz musiał potem tego wszystkiego doglądać ? A pokaż mi taką firmę, w której informatycy nie doglądają sprzętu i oprogramowania, sieci i uprawnień ... :) ... itd., itp., etc.
    Na tym to polega, że ktoś coś robi, a potem tego dogląda, normalka.

Edycja:
    Jeszcze spójrz sobie na kolejny przykład:
    Przyciskon..ium.zip Download (12.6 kB)

0
  • #5 19 Kwi 2018 08:01
    kubala009
    Poziom 4  

Dzięki za jasne wytłumaczenie :) i bardzo fajny przykład próbuje się na nim wzorować i mam nadzieje, że uda mi się rozwiązać mój problem. Mam jeszcze jedną zagadkę z listami rozwijanymi ale najpierw jedno.

Rozwiąże ten post i założę nowy z tamtym problemem.

0
  • #6 19 Kwi 2018 12:07
    kubala009
    Poziom 4  

Dzięki za jasne wytłumaczenie :) i bardzo fajny przykład próbuje się na nim wzorować i mam nadzieje, że uda mi się rozwiązać mój problem. Mam jeszcze jedną zagadkę z listami rozwijanymi ale najpierw jedno.

Rozwiąże ten post i założę nowy z tamtym problemem.

Dodano po 4 [godziny] 5 [minuty]:

Problem rozwiązany sposobem usuwania wszystkich przycisków po ich nazwie ( przyciski które chcę aby się nie usuwały zostały zdefiniowane)
    Innym sposobem też może być utworzenie commandbutton a w ich przypadku ten problem wgl nie występuje, więc można usuwać od razu śmiało wszystkie przyciski z całego arkusza.

0