Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka Celma cała aluminiowa - jaki model i rok produkcji?

LENIWIEC_PL 16 Kwi 2018 12:30 738 2
  • #1 16 Kwi 2018 12:30
    LENIWIEC_PL
    Poziom 17  

Witam.
    Otóż chodząc ostatnio po złomie napotkałem starą aluminiową wiertarkę prawdopodobnie firmy Celma. Wiertarka ma uszkodzony uchwyt oraz przywieszała się na niej jedna szczotka przez krzywo włożoną sprężynkę która to ją dociska. Udało się ją wstepnie naprawić i działa idealnie. Oczywiście trzeba byłoby ją jeszcze rozebrać i nałożyć nowego smaru do przekładni i wyczyścić gdyż ma dużo pyłu wewnątrz ale to w wolnej chwili.
    Chciałbym zastosować ją do wiertarki stołowej lecz nie wiem o niej nic po za faktem, że jest to prawdopodobnie Celma.
    Jaki jest to dokładnie model wiertarki? Ile ma mocy i jakie obroty? Z którego jest roku?
    Szukając w google znajduje mi tylko modele z plastikową rączką na końcu a ta jest z aluminiową rączką.
    Jest łudząco podobna do modelu celma prcb 13 ale to nie to.
    Wiertarka Celma cała aluminiowa - jaki model i rok produkcji?Wiertarka Celma cała aluminiowa - jaki model i rok produkcji?Wiertarka Celma cała aluminiowa - jaki model i rok produkcji?

0 2
  • #3 16 Kwi 2018 23:49
    kierbedz4
    Poziom 33  

Wiertarka bardzo niebezpieczna w użyciu ze względu na to iż nie jest wykonana w 2 klasie izolacji i jej korpus musi być połączony z kołkiem ochronnym w gniazdku energetycznym w przeciwnym razie w przypadku pojawienia się niebezpiecznego napięcia na korpusie następuje porażenie prądem użytkownika.

0