Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher HD 7/18 CX+ pracuje silnik ale nie pompuje wody

GRUBER69 16 Kwi 2018 13:48 489 4
  • #1 16 Kwi 2018 13:48
    GRUBER69
    Poziom 9  

Witam. Mam myjkę ciśnieniową Karcher HD 7/18 CX+ (wersja na 230V, ciśnienie robocze 125 Bar), która przestała pompować wodę.
    Ostatni raz była używana w zeszłym roku i działała prawidłowo, a przy pierwszym uruchomieniu po zimie okazało się, że w lancy wody brak.
    Po uruchomieniu myjki silnik zaczyna od razu pracować (pracuje bardzo cicho), ale nie nabija ciśnienia i nie podaje wody do lancy. Wskaźnik ciśnienia na obudowie ani drgnie. Wciśnięcie spustu na pistolecie nie daje żadnego efektu - poleciało dosłownie kilka kropel wody, więc nie przepływa ona przez myjkę.

Podpowie ktoś od czego zacząć poszukiwania? Rozebrałem już całą obudowę i jedyne co stwierdziłem, to że wycieków brak, pęknięć brak i generalnie poza kilkoma pajęczynami wygląda jak nowa. Jedyny nieoryginalny element to przedłużona rurka z wejściem wody, oklejona chyba poxipolem, ale ta też jest szczelna.

0 4
  • #2 16 Kwi 2018 21:00
    robokop
    Moderator Samochody

Zawór któryś został otwarty z jakiegoś powodu - ale to znowuż powinno z lancy psikać ciśnienie wodociągu. Czyli raczej dopływ zatkany.

0
  • #3 16 Kwi 2018 23:26
    GRUBER69
    Poziom 9  

Jutro wieczorem się za nią zabiorę i zacznę od rurki doprowadzającej wodę.

0
  • #4 04 Maj 2018 08:04
    GRUBER69
    Poziom 9  

Wreszcie udało mi się rozebrać myjkę po raz kolejny. Po zdjęciu dolnej części pompy, przy tłoczkach było widać minimalne ilości drobnego piasku i na jednym tłoczku jakiś biały osad (wyglądający jak kamień w czajniku). Dobrałem się też do drugiej części pompy od strony wału silnika, łożyska i sprężyn tłoczków - wszystko na swoim miejscu, jedynie widać, że olej był mocno wypracowany. Przy obracaniu silnikiem tłoczki ładnie pracują. Rozebrałem też całą część wychodzącą z pompy do lancy - tam też trochę piasku i białego osadu, ale do tego złamany był plastikowy króciec, który popycha mikroprzełącznik rozłączający pompę. Tzn. był na swoim miejscu, ale był odłamany od reszty większego plastikowego elementu. Wszystko wyczyściłem, przepłukałem, poskładałem i dalej nie ma ciśnienia.
    Po podłączeniu wody z max ciśnieniem z sieci, z wylotu na lancę leci woda dosłownie cienką strużką. Nie ma znaczenia uruchomienie silnika. Sprawdzałem to już bez podpięcia lancy, żeby wyeliminować jakiekolwiek przeszkody w wypływie wody.

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie dalej szukać?

0
  • #5 04 Maj 2018 08:38
    Sniezynka
    Poziom 26  

W głowicy zaworowej i zawór BY-Pass jeżeli występuje.
    Brak filtra piasek w pompie to nic dobrego do tego uszkodzony wyłącznik ciśnieniowy pompy do wymiany.

0