Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wpis do rejestru - Kto umie stworzyć ?

Atr3ju 16 Kwi 2018 17:39 168 6
  • #1 16 Kwi 2018 17:39
    Atr3ju
    Poziom 8  

Witam

Mam taki wpis który chce wprowadzić do rejestru ale nie wiem jak go wyedytować w notatniku.

Code:
    RegDB Key: Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\DRIVER

RegDB Val: DRIVER
    RegDB Name: DisplayName
    RegDB Root: 2
    RegDB Key: Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\DRIVER
    RegDB Val: D:\DRIVER\UNWISE.EXE D:\DRIVER\INSTALL.LOG
    RegDB Name: UninstallString

RegDB Key: Software\GT Interactive\Driver\1.00.000
    RegDB Val: D:\DRIVER
    RegDB Name: Path

0 6
  • Deimic One - Szkolenia
  • Pomocny post
    #2 16 Kwi 2018 17:56
    safbot1st
    Poziom 43  

Problem w tym, że osobiście na podstawie "tegotam" nawet ręcznie nie umiałbym utworzyć kluczy.
    Może napisz, co próbujesz zrobić z tym DRIVER`em - będzie prościej. ;)

Dodano po 6 [minuty]:

Ewentualnie widzę to tak. Tylko zrób sobie kopię rejestru najpierw coby OS nie uszkodzić:

Code:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\DRIVER]
    "DisplayName"="DRIVER"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\DRIVER]
    "UninstallString"="D:\DRIVER\UNWISE.EXE D:\DRIVER\INSTALL.LOG"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\GT Interactive\Driver\1.00.000]
    "Path"="D:\DRIVER"

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 16 Kwi 2018 18:23
    Atr3ju
    Poziom 8  

To do starej gry Driver, którą znalazłem w bardzo starym CD a w grze jest plik install.log i w którym to jest wpisane co instalator zrobił, gdzie skopiował pliki.

Coś to nie zadziała, pewnie wina zbyt nowego systemu. Gra była pisana pod Win98 więc nawet gdy te 20 lat temu zadziałała na Win98 to tutaj ma prawo nie zadziałać.

Tak czy siak dzięki za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Kwi 2018 18:33
    safbot1st
    Poziom 43  

Atr3ju napisał:
    To do starej gry Driver

Znam, znam. Niezapomniane "loty" na tramwaju w San Francisco.
    Na temat, czemu stare gry nie działają w nowych PC masz dosyć nowy film na LTT:

Link

Atr3ju napisał:
    w grze jest plik install.log i w którym to jest wpisane co instalator zrobił, gdzie skopiował pliki.

To się ma nijak, do tworzenia kluczy, które zamieściłeś.
    Jaki jest błąd przy odpalaniu gry? :P

Dodano po 1 [minuty]:

Atr3ju napisał:
    Gra była pisana pod Win98 więc nawet gdy te 20 lat temu zadziałała na Win98 to tutaj ma prawo nie zadziałać.

Jakbyś podał jaki masz aktualny OS na początek - byłby punkt wyjścia.
    Próbowałeś ustawienia kompatybilności zmieniać → prawy na EXE i właściwości?
    Może jest sposób, aby to jakoś uruchomić...

0
  • #5 16 Kwi 2018 18:50
    Atr3ju
    Poziom 8  

Nie działa na Win7 i Vista, na Win7 nie pokazuje się dosłownie nic, przez chwilkę klepsydra i nic. Na Vista jest jakieś zwykłe okienko że aplikacja zostanie zamknięta ale coś tam było z plikiem ntdll.dll. Spróbowałem ściągnąć nowy i skopiować do system system32 windows i nadal to samo.

Gra na 100 % działała jak miałem w 2000 roku kompa z Win98 i nagrywarkę więc wypaliłem folder. Owy folder działał nawet po zainstalowaniu nowego Win98 więc tam nie trzeba było nic do rejestru wprowadzać albo trzeba było mieć instalke ? już naprawdę nie pamiętam.

Nie ma się co rozwodzić na tą grą, nie działa to nie działa ma prawo trudno, kiedyś kupie starego złoma z Win98 i poklasykuje sobie w gry.

0
  • #7 16 Kwi 2018 22:18
    Atr3ju
    Poziom 8  

No właśnie kiedyś spróbuję napewno. Dobrze aby ten VirtualBox był łatwy w obsłudze. Dzięki za pomoc.

0