Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie akumulatorki do silniczka 480 7,4V 2,5A?

puchan 16 Kwi 2018 18:31 150 5
  • #1 16 Kwi 2018 18:31
    puchan
    Poziom 14  

To taki chyba największy z tych spłaszczonych. Średnica 30 mm. Trochę mnie zaskoczył bo nie poszedł na zasilaczu 4A tylko lekko podrygiwał. Większy od niego typ 550 bez problemu śmiga na tym zasilaczu. Na akumulatorkach 16340 ruszył ładnie ale po 10 s zwalnia a akumulatorki są ciepłe. Końcówki przewodu który przytykam do akumulatorków świecą się jak w żarówce więc dobrze zrobiłem, że nie przytrzymywałem ich palcami jak to zwykle robię.. W specyfikacji wyczytałem, że pobór stały to 2,5A wiec może być, że na rozruchu jest dużo więcej. I pytanie jakie akumulatorki do niego? Te 16340 trochę przymałe. Miejsca mam ok. 12cm długości i 3 cm średnicy (taki dremel). Czy to żarzenie się końcówek przewodu to normalna rzecz? Jak zastosuję regulator obrotów (popularny najmniejszy na allegr. albo ibaju) i podłączę przycisk pod wyjście na silnik to może to być przycisk nisko-prądowy typu SMD 12x12mm?

0 5
  • Relpol
  • #2 16 Kwi 2018 18:38
    Freddy
    Poziom 43  

Dokładny typ silnika poproszę.
    480 to jest tylko oznaczenie rodziny silników. Uzwojenia mogą mieć kilka do kilkunastu zwojów.
    Stąd przy małej ilości zwojów prądy rozruchowe mogą osiągać nawet kilkanaście amperów.

0
  • Relpol
  • #3 16 Kwi 2018 19:25
    puchan
    Poziom 14  

No tak, miałem załączyć link do ebaja, zapomniałem. Już podaję:

480 rare earth motor,stable performance,long-term uninterrupted work,carbon brush, long life,very durable. The motor current is high,you can not use the dry battery or 9V square battery,need to use high-capacity lithium batteries such as 18650 battery or power supply..
    Working Voltage: DC 5-9V
    Rated Voltage: DC 7.4V
    Rated Current: 2.35A(malpa)7.4V
    Rotating Speed: 18000RPM(malpa)7.4V
    Output Shaft Diameter: 3.17mm
    Output Shaft Length: 12mm
    Motor Size: 57.5mm*29.5mm*25mm
    Front Steps Diameter: 11mm
    Former High Level: 4mm

0
  • #5 16 Kwi 2018 21:56
    puchan
    Poziom 14  

Wiem, że zasilacz to tylko chyba od komputera podejdzie ale i tak chciałem go pod akumulatorki. Pytanie tylko co dać. Popularne 18... nie wejdą dwa. Te co mam 163... trochę za mała pojemność. Najlepsze byłby gabarytowo zbliżone do C ale chyba nie do dostania, nie wiem pod jakim numerem szukać.
    No i kwestia tego przycisku chwilowego. Już raz męczyłem forum z tym przyciskiem ale w sumie nie dostałem odpowiedzi. W większej wersji zrobiłem tak, że przycisk wysoko-prądowy umieściłem w przerwie między silnikiem a łożyskiem na wyjściu z obudowy a przewody puściłem w ściance obudowy (rurka alu.). Tu już nie che mi się bawić w łożysko i chcę dać silnik od razu na wylocie obudowy no i miejsce na aku. mam więcej. Ale że chcę dać regulator obrotów jak niżej, to może nie potrzebuję przycisku wysoko-prądowego i płaski SMD wystarczy?

0
  • #6 11 Cze 2018 18:50
    puchan
    Poziom 14  

W końcu udało mi się to skończyć. Ostatecznie poszły dwa akumulatorki typu 26650. Dlatego musiałem wydłużyć trochę tę wiertarkę. Uchwyt JT0 i w.w. sterownik. Sterownik dałem do środka długości a pokrętło obrotów wyprowadziłem do tyłu do zatyczki. Pomiędzy sterownikiem a tym deklem zasobnik na 2 aku z tuby po tabletkach musujących. Silnik umocowany 4 śrubkami dociskowymi i całość pokryta koszulką termokurczliwą. Sam sterownik dostał radiator z kawałka rozciętej rury (połączony grubym miedzianym przewodem z mosfetem) dzięki czemu ładnie przylega od środka do rury-obudowy. Na razie działa. Przy maksymalnych obrotach uchwyt wiertarski dostaje wibracji no ale to prawie 18 tys. a uchwyt stalowy i ciężki. Podkręcam maks. do połowy potencjometru. Okazało się też, że przycisk wystarczył nisko-prądowy 12x12mm ponieważ można go było podpiąć pod włącznik potencjometru w deklu.

0