Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Modernizacja zestawu pod najnowsze gry

16 Kwi 2018 19:26 393 9
  • Poziom 9  
    Cześć,
    tak wygląda moja aktualna konfiguracja sprzętu:
    Spoiler:
    CPU: Intel Core i5-3350P 3,10GHz na socket LGA1155
    GPU: Sapphire Radeon HD 7770 GHz Edition 1G DDR5
    Płyta Główna: ASRock B75 Pro3
    RAM1: GeIL DDR3 4 GB 1600MHZ VALUE PLUS CL9
    RAM2: GeIL DDR3 4 GB 1600MHZ VALUE PLUS CL9
    HD: Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ
    Power: Aerocool VP-450 450W 80+ OEM
    CASE: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB3.0 ATX/SSD ready/120+120mm bez zasilacza (BT-430)

Mam pytanie, co wymienić i czy w ogóle istnieje taka możliwość, aby wyciągnąć z tego zestawu osiągi które pozwolą mi pograć w gierki z wymaganiami na poziomie:
    Spoiler:
    Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
    8 GB RAM
    karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X

Czy jest to możliwe do osiągnięcia niskim kosztem? Czy lepiej sprzedać całość i złożyć coś na nowo?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wystraczy ze wyminiasz karte HD 7770 na wydajniejszy nowszy model :

np
    1. nVidia GTX 1070 ---- AMD R9 390
    2. nVidia GTX 1060 --- AMD RX 470/480
    3. nVidia GTX 970 - AMD R9 380
  • Poziom 9  
    A jak z zasilaczem? Da radę?
    Oraz jak z przyszłością takiego zestawu, jest jakaś opcja rozwoju procka w przyszłości?
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    VP-450 nie jest bardzo ambitnym zasilaczem, ale też nie jest zły. GTX1060 (120W) spokojnie uciągnie, GTX970 (145W) oraz GTX1070 (150W) raczej też, R9-380 (190W) czy R9-390 (275W) raczej bym sobie odpuścił przy tym zasilaczu (nawet nie biorąc pod uwagę zasilacza wolałbym kartę z niższym poborem prądu i niższą emisją ciepła). RX470 oraz RX480 to odpowiednio 120/150W, więc zasilacz też raczej da radę. Skoro są polecane RX4xx, to można polecić nowsze RX570 - również 120W.

Podane moce dotyczą kart bez OC. Karty z niewielkim OC nie będą potrzebować znacząco więcej prądu, topowe egzemplarze po mocnym OC mogą wymagać dodatkowych -nastu/-dziestu Wat.

Z sensownych modernizacji to jedynie i7-3770 oraz Xeony E3-12xx v1 oraz v2 poza modelami 1220/1225, które mają cztery rdzenie i cztery wątki, więc niewiele wniosą ponad posiadany obecnie model I5, wyższe modele tych Xeonów mają 4 rdzenie, 8 wątków, więc w praktyce są to odpowiedniki i7. Xeony najczęściej nie posiadają zintegrowanej karty graficznej, ale przy używaniu zewnętrznej raczej nie jest ona potrzebna. Xeony v1 to druga generacja - odpowiednik I5/I7-2xxx, natomiast v2 to trzecia generacja - odpowiedniki i5/i7-3xxx.

Należy się zastanowić, czy przesiadka z czterordzeniowego procesora z czterema wątkami na czterordzeniowy procesor z ośmioma wątkami jest opłacalna. Zakładając, że procesor byś dostał niedrogo i jeszcze swój sprzedał (bo jeszcze się da) - w rezultacie dopłacając niewiele to OK, przy większych nakładach finansowych - warto rozpatrzyć budowę nowego zestawu od zera.
  • Poziom 9  
    ok, a mam jeszcze pytanie co do różnych wersji wymienionych przez Was kart. Jaki producent oraz pojemność, czy wersja(kto) OC ? Bo całkiem dużo kart o takiej samej nazwie, a różnych drobnostkach.
  • Poziom 34  
    Moim zdaniem warte uwagi karty producentów oraz z 3-4GB VRAM na karcie:
    np.
    MSI modele GTX 1060
    EVGA

Parametry nowych kart graficznych info. Coś dla zmysłów - Test Unigine dla wydajnych kart graficznych.
    Modernizacja zestawu pod najnowsze gry
  • Moderator - Komputery Serwis
    machond napisał:
    ok, a mam jeszcze pytanie co do różnych wersji wymienionych przez Was kart. Jaki producent oraz pojemność, czy wersja(kto) OC ? Bo całkiem dużo kart o takiej samej nazwie, a różnych drobnostkach.

Najlepiej brać wersję z dłuższą gwarancją (karty mające 2 lata bym sobie odpuścił, dużo firm daje 3 lata - jak na przykład MSI, Asus czy Gigabyte, czasem zdarzy się 5 lat - karty Zotac, ale nie wszystkie taką mają). Pamięci zawsze czym więcej tym lepiej, ale warto też patrzyć na koszty, aby się opłacała taka dopłata :) OC nie zaszkodzi, jeśli sam go nie chcesz/nie umiesz zrobić, to parę procent więcej od producenta nie zaszkodzi, aczkolwiek to nie jest żaden wyznacznik przy zakupie karty. Fajnie jak jest, ale nie musi być. Warto też wspomnieć o chłodzeniu. Kart z chłodzeniem referencyjnym bym unikał. Lepiej kupić kartę z autorskim systemem chłodzenia producenta karty, zwykle to chłodzenie będzie cichsze i skuteczniejsze.
  • Poziom 9  
    Rozumiem, można mi podać jakiś konkretny link do karty w przypadku której nie przepłacę, a osiągnę zamierzany efekt? 6gb pamięci myślę że jest jeszcze w moim zasięgu cenowym.
    Taka?Link

Czy coś bardziej opłacalnego jest?
  • Poziom 9  
    Posłuchałem rad kolegów. Działa mi to dobrze i spisało się wyśmienicie przez lata.