Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino + ENC28J60 pierwszy program włącz/wyłącz

16 Kwi 2018 20:18 405 4
  • Poziom 5  
    Dzień dobry, za parę dni będę w posiadaniu Arduino UNO R3 wraz z modułem ENC28J60, ogólnie miałem dłuższą przerwę z "zabawą" elektroniką i wypadłem trochę z rytmu, chce to naprawić. Może porywam się na za głęboką wodę ale chciałbym to zrobić.

O co mi chodzi?

Prosiłbym o udostępnienie/napisanie/pokazanie/wyszukanie programu który działał by w sposób następujący. Podłączam ENC28J60 do mojej sieci internetowej i oczywiście przez SPI do Arduino. Wpisuję w przeglądarkę internetową adres strony na której znajdują się dwa przyciski, powiedzmy "ON" "OFF". W momencie kliknięcia na "ON" na Arduino na jednej z nóżek pojawia mi się stan wysoki, gdy kliknę na "OFF" na tej samej nóżce pojawia mi się stan niski.

Przekopałem trochę internetu i nie mogłem znaleźć niczego sensownego, a jak już coś znalazłem to nie bardzo wiedziałem co się dzieje w danej linijce kodu. Dlatego bardzo proszę o nakierowanie mnie w tym temacie, gdybym miał np. gotowy taki kod z tłumaczeniem linijka po linijce (nawet i w języku angielskim) to może bym sobie jakoś poradził i w przyszłości "udoskonalił" kod.

A na razie to jestem zielony i zakręcony od tego szukania kodu w sieci. Wiem tylko tyle, że należy wywołać odpowiednią bibliotekę i dalej posługiwać się jej komendami, zauważyłem jeszcze to że prócz samego języka Arduino, przydałaby się znajomość podstaw HTML-a.

Jeżeli znalazła by się osoba która by mi pomogła to byłbym bardzo wdzięczny.

P.S. Czy jest jakaś książka godna polecenia o tematyce Arduino? Od podstaw do bardziej zaawansowanych konstrukcji.
  • BotlandBotland
  • BotlandBotland
  • Użytkownik usunął konto