Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Platan Prima - Podłączenie/konfiguracja

kw856 16 Kwi 2018 20:26 210 10
  • #1 16 Kwi 2018 20:26
    kw856
    Poziom 1  

Dobry,
    Jestem zielony w sprawach teleinformatyki,
    Problem jest z podłączeniem centrali .
    Centralka posiada dwa wejścia CO1 CO2 na linie miejskie, tylko czym one są ? Centralka nie ma żadnych kart rozszerzeń
    Teraz jest podłączony telefon rj-11 z bramki voip, działa dzwoni i odbiera. Z tego wziełem dwie żyły i podłączyłem pod CO1
    Telefon podłaczyłem pod EXT1, centralka widzi telefon, da się wpisywać komendy telefonem, ale to mało ważne bo cetrala jest konfigurowana przez sieć. Nie ma problemu aby się do niej zalogować. Mój problem to tak jakby centrala nie ma połączenia z "siecią światową"
    Do tego ma być jescze kilka telefonów z czego dwa mają działać na voipie. Moje podejrzenie ;prawdopodobnie wynikające z niewiedzy; to róźnica PSTN /ISDN jeszcze gdyby ktoś mógł to łopatologicznie wytłumaczyć o co balanga.

Dołączam instrukcję którą czytałem wiele razy, ale nie przyniosło to pożądanego skutku.

Pozdrawiam Grzegorz

0 10
  • #2 16 Kwi 2018 22:47
    nowyARM
    Poziom 16  

kw856 napisał:
    Z teko wziełem dwie żyły i podłączyłem pod CO1

Jak do tych żył podłączysz telefon to działa?

0
  • #3 17 Kwi 2018 06:58
    kw856
    Poziom 1  

Tak, są to dwie żyły środkowe z rj11, telefon działa ale centralka nie

0
  • #4 17 Kwi 2018 09:27
    nowyARM
    Poziom 16  

Nie piszęsz czy centrala jest nowa, na PCB sa zabezpieczenia (w pobliżu odgromników). Jesli centrala była używana może są spalone?

Jeśli centrala nie było konfigurowana (konfiguracja domyślna) to telefonując na linie miejską powinna dzwonić grupa, w której jest EXT1.
    Jak sprawdzałeś wyjście przez CO1? Jaki nr wybierałeś?

Bawiłem sie ta centralą jeszcze przed premierą, niewiele pamiętam. Nie montowałem, bo Slican robi lepsze. Jak dasz zdalny dostęp do centrali (przekierujesz porty) to sprawdzę jak to było z ruchem wychodzącym. Niestety to nie Slican i zdalnie testować się nie da.

0
  • #5 17 Kwi 2018 12:11
    kw856
    Poziom 1  

Przepraszam, centralka jest używana.
    Centrala ma przywrócone ustawienia domyslne.
    Zadzwoniłem na swój komórkowy, i z komórkowego na ten stacjonarny. Centralkę moge jutro podpiąć pod internet,

0
  • #6 17 Kwi 2018 12:32
    nowyARM
    Poziom 16  

Prosze napisać w jaki sposób było wybierane połączenie przez CO1.
    Może ta linia jest uszkodzona, trzeba sprawdzić CO2.

0
  • #7 18 Kwi 2018 08:57
    kw856
    Poziom 1  

Podłączyłem pod CO2, taki sam efekt
    Oba bezpieczniki są sprawne

0
  • #8 18 Kwi 2018 09:06
    nowyARM
    Poziom 16  

kw856 napisał:
    Podłączyłem pod CO2, taki sam efekt
    Oba bezpieczniki są sprawne

W jaki sposób była wybierana linia CO1 i CO2?
    W jaki sposób były sprawdzone bezpieczniki (tam zdaje się sa rezystory bezpiecznikowe albo zwykłe rezystory).

0
  • #9 18 Kwi 2018 11:12
    kw856
    Poziom 1  

Mam ją podłaczoną

Dodano po 36 [sekundy]:

[url=https://obrazki.elektroda.pl/2224034800_1524035484.png]Platan Prima - Podłączenie/konfiguracja

Dodano po 17 [minuty]:

Platan Prima - Podłączenie/konfiguracjaPlatan Prima - Podłączenie/konfiguracja

Dodano po 1 [minuty]:

Czym są te dwa czerwone elementy, jeden jest do CO1 a drugi do CO2 sądząc po ścieżkach. Bezpieczniki sprawdzone miernikiem

Dodano po 4 [minuty]:

A co do wybierania lini to w telefonie to wpisałem *8 0 002

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Dobra, działa
    Okazało sie że był problem z bramką VOIP. Można dzwonić na centralkę. Teraz konfiguracja. Temat mogę chyba zamknąc ;)

0
  • #10 18 Kwi 2018 11:14
    nowyARM
    Poziom 16  

1. Te czerwone to odgromniki.
    2. Pomiar miernikiem nie musi być miarodajny. Miernik pokaże ok, gdy popłynie prąd rezystor będzie miał dużą rezystancję. Najlepiej sprawdzić, czy za rezystorami popłynie prąd rzędu 10..20mA.
    3. Wybieranie nr linii ok, jakkolwiek w instrukcji jest nieścisłość i można pomyśleć, że dla LM ASS wybiera sie tylko jedną cyfrę. Nie pamiętam czy przy takim wyjściu działa LCR, jesli działa to trzeba wybrać cały nr czyli po *8 0 002 9 cyfr. Ze względu na LCR może ni być sygnału centrali miejskiej po wybraniu *8 0 002.
    Prosze też spróbować zatelefonować na taką linię, powinna dzwonić grupa telefonów.

0
  • #11 19 Kwi 2018 11:09
    kw856
    Poziom 1  

restart bramki voip i stała zmiana na linie CO2, bo co1 była uszkodzona

0