Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto II FL Classic - Grzechoczący odgłos rozgrzanego silnika na luzie

carl02 16 Kwi 2018 21:14 99 2
  • #1 16 Kwi 2018 21:14
    carl02
    Poziom 14  

Dzień dobry,
    w moim Punto FL Classic z 2009 roku z silnikiem 1.2 8V (60 KM + klimatyzacja) od długiego już czasu słychać dziwne dźwięki, dobiegające z silnika na biegu jałowym i wolnych obrotach, po osiągnięciu temperatury roboczej. Oprócz wyraźnie słyszalnego, niejako prawidłowego odgłosu jednostki, słychać także takie jakby "grzechotanie", słyszalne jakby wyraźniej w miejscu, gdzie znajduje się kompresor klimatyzacji (a przynajmniej tak mi się wydaje).

W sumie absolutnie nic się z tym silnikiem nie dzieje, z klimatyzacją także, wszystko pracuje jak należy, ale ten dźwięk jest co najmniej zastanawiający. Posłuchajcie proszę:

https://youtu.be/geFfbe5hEdA

Przebieg samochodu: nieco ponad 90 tys. km (ja jeżdżę nim odkąd miał przejechane 30 tys.) - olej wymieniany co roku (czyli co około 12 tys. km) wraz ze wszystkimi filtrami na zalecany dla tej jednostki syntetyczny 5W40.

0 2
  • #2 16 Kwi 2018 22:18
    kuciappajciuk
    Poziom 6  

Cześć. W takich problemach z dziwnymi odgłosami z silnika najlepiej radzic sobie eliminując " kolejno". Zdjałbym pasek z koła sprezarki klimy , odpalił auto i sprawdził czy cos sie zmieniło, jesli nadal będzie to szłyszalne - zrobic to samo paskiem alternatora itd. Nic złego się nie stanie, na moment można tak auto odpalić. Jeśli mimo zdjęcia pasków dzwięki nie ustana będziemy szukać dalej :) Pozdrawiam

0
  • #3 16 Kwi 2018 22:20
    stalker1995
    Poziom 13  

Aby wykluczyć kompresor poprostu zdejmij pasek i odpal samochód jeśli nadal będzie grzechotalo możesz wziąć stalowy pręt przyglądając go do elementów silnika np rolki napinacza paska alternatora to ten sam pasek co i od klimatyzacji na początek zdejmij pasek odpal auto i słucha

Dodano po 54 [sekundy]:

Kolega mnie wyprzedził:)

0