Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Płynne przechodzenie między scenami (DMX)

WotiXoN 16 Kwi 2018 21:22 495 5
  • #1 16 Kwi 2018 21:22
    WotiXoN
    Poziom 3  

Powiedzmy że mam jakiś chiński sterownik dmx i np. jednego PAR'a. Ustawiam sceny, na każdej kolor i natężenie
    (np. scena 1 - kolor biały, natężenie 100%, scena 2 - kolor biały, natężenie 50%). Teraz chciałbym wyzwalać je ręcznie ale tak
    (przynajmniej w takim przypadku) aby światło płynnie przygasło albo (w przypadku innego koloru) aby kolor płynnie zmienił się na inny.

Myślę że wszystko dokładnie wyjaśniłem.

0 5
  • #2 17 Kwi 2018 09:34
    Kamil 198711
    Poziom 18  

Dwa suwaki: Speed i Fade Time.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Kwi 2018 10:18
    adambyw
    Moderator Akustyka

Takich funkcji nie realizuje się w urządzeniach odbiorczych (lampach). Jak wspomniał Kamil takie przejście musi być zrealizowane w sterowniku. Dla tego

WotiXoN napisał:
    Powiedzmy że mam jakiś chiński sterownik dmx

mocno ogranicza możliwość podpowiedzenia.
    Przykładowo masz taki sterownik:
    Płynne przechodzenie między scenami (DMX)
    W pierwszej kolejności definiujesz sobie sceny i podsceny.
    Suwak SPEED dajesz na dół (Show mode) w tedy podsceny przełączasz przyciskiem STEP. Suwakiem FADE regulujesz czas przejścia. Od Instant w górze (natychmiast) do kilku minut (na dole). Zazwyczaj 1-5s wystarczy do zrobienia płynnego przejścia.
    Czas do dobrania według potrzeb. Tak tylko podpowiem że czasami przy tanich lampach LED jest problem z płynnym przejściem. W dolnych zakresach regulacji czasami widać skoki jasności lub widać jak lampy mrugają (PWM).

0
  • #4 17 Kwi 2018 21:09
    WotiXoN
    Poziom 3  

adambyw napisał:

W pierwszej kolejności definiujesz sobie sceny i podsceny.

Podsceny - To są te tak zwane CHASE'y tak?

0
  • #6 17 Kwi 2018 21:16
    WotiXoN
    Poziom 3  

Dzięki za pomoc. Bawiłem się już tymi CHASE'ami i płynne przejście działało tylko że sceny same przechodziły... wystarczy speed ustawić na sam dół.

0