Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wprowadzenie prądu przez USB do komputera z ładowarki sieciowej- czym grozi?

bartekchejman 16 Kwi 2018 21:25 192 5
 • #1 16 Kwi 2018 21:25
  bartekchejman
  Poziom 7  

  Siemanko

  W najbliższych dniach dostaje do testowania router Huawei e5573, nie posiada on gniazda LAN a w swoim stacjonarnym PC nie mam Wi-Fi, więc aby mieć na nim Internet router będzie musiał być podpięty z PC przez USB (nie chce inwestować w karty wi-fi )
  Ładowanie routera pochodziło by właśnie z PC ale problem jest w tym że gdy wyłącze komputer bateria w Huaweiu wytrzyma około 5h, co jest dla mnie stanowczo za mało.
  Pytanie brzmi czy gdy podłączę router do ładowarki sieciowej i komputera (przez trójnik USB ) jednocześnie, nie odbije to się negatywnie na PC? Mianowicie czy prad wprowadzany do komputera przez port nie uszkodzi np. płyty? Zarówno podczas pracy jak i wyłączeniu komputera z zasilania.
  Chodzi o wygodę i wyeliminowanie przepinania ładowarki z komputerem na okrągło.

  Dzięki za pomoc, trzymajcie się! ;)

  0 5
 • #2 16 Kwi 2018 21:33
  sq9fmc
  Poziom 22  

  Nie uszkodzi a przynajmniej nie powinien. Podobną sytuacją jest podłączenie dysku zewnętrznego z zasilaczem , który nie separuje zasilania w kablu USB. Ja wykorzystuję taki układ i nic się nie dzieje. Ważna jest wydajność prądowa ładowarki, która to będzie musiała zaspokoić potrzeby routera i dodatkowo płyty komputera.

  0
 • #3 16 Kwi 2018 21:43
  helmud7543
  Poziom 42  

  Ja to zrobiłem jeszcze inaczej - mam swojej konstrukcji kabel Y, który na jednym złączu USB ma aktywną tylko linię danych, na drugim tylko zasilanie.
  Przy standardowym kablu nic nie uszkodzisz o ile zasilacz nie będzie jakiś chińczyk kiepskiej jakości (przepięcie na nim uszkodzi nie tylko ruter ale i płytę) no i po wyłączeniu komputera komputera, w zależności od konstrukcji płyty głównej, ładowarka może zasilać również pozostałe elementy na linii 5V w komputerze, co może ją przeciążyć.

  1
 • #4 17 Kwi 2018 09:00
  bartekchejman
  Poziom 7  

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem więc zapytam.

  Czyli z ładowarki sieciowej do routera pociągnąć tylko + i - (tak jak by to było normalnie bo ładowarka nic innego nie ma) a z kabla podłączonego od PC do routera wyrzucić + i - i zostawić tylko 2 kable do przesyłu danych?
  Tylko czy dane będą przesyłane bez zasilania w tym kablu? Myślę że tak ale proszę o potwierdzenie tego co napisałem ;)

  0
 • #5 17 Kwi 2018 15:00
  sq9fmc
  Poziom 22  

  W kablu do komputera mają pozostać "D+" , "D-" ( dane + i dane -), oraz "-", bo jest to przewód wspólny dla danych i zasilania. Odcinasz tylko + od strony złącza komputera.

  0
 • #6 17 Kwi 2018 16:02
  bartekchejman
  Poziom 7  

  Dzięki za pomoc! Tak zrobię ;)

  0