Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana starego komputera w telewizor

ArEm17 16 Kwi 2018 21:52 189 5
  • #1 16 Kwi 2018 21:52
    ArEm17
    Poziom 2  

Witam wszystkich,
    Otóż moim problemem jest to, że ostatnio dostałem za darmo stary komputer i po wstępnych oględzinach okazało się, że jest sprawny ale lekko nie "współczesny" jak to można łagodnie określić . Wtem wpadła mi do głowy myśl aby uczynić z niego dekoder do telewizji naziemnej. Wyszukałem na portalach aukcyjnych parę kart TV na PCI ale przypomniałem sobie  że parę lat temu telewizja naziemna coś zmieniła w sposobie dystrybucji co było związane z koniecznością kupna dekoderów DVB-T w starszym sprzęcie. Po tym wstępie mogę wreszcie zadać kluczowe pytanie:" Czy jest możliwe aby ze starego Komputera zrobić dekoder DVB-T. A jeżeli tak to na co trzeba zwracać uwagę?"

Serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi!

0 5
  • #2 16 Kwi 2018 22:04
    linuxtorpeda
    Poziom 20  

Możesz dokupić do komputera jakiś tuner DVB-T za mniej niż 100 zł, ale kolejnym problemem będzie prędkość dekodowania otrzymanego sygnału, tj. dekodowanie MPEG4 w HD bez wsparcia sprzętowego może się okazać bardzo niepraktyczne - zakładam, że komputer jest tak stary, że będzie to robił programowo.

Lepiej kupić najtańszy dekoder - wyjdzie taniej niż przeróbka starocia.

0
  • #3 17 Kwi 2018 10:06
    ArEm17
    Poziom 2  

Wiem że najlepiej byłoby dokupić osobny dekoder ale chciałbym w ramach ciekawości zrobić to właśnie na starym komputerze. Tak tylko w ramach ciekawostki. Widziałem na portalach aukcyjnych karty rozszerzeń PCI które to oferują, tylko czy takie rozwiązanie jest możliwe, i stosunkowo łatwe jak dla laika.

0
  • #4 17 Kwi 2018 17:15
    linuxtorpeda
    Poziom 20  

Owszem, jest możliwe, aczkolwiek musisz sprawdzić przez zakupem wymagania sprzętowe karty TV. No i karta musi umożliwiać odbiór DVB-T, stare karty do telewizji analogowej niezbyt Ci się przydadzą.

0
  • #6 17 Kwi 2018 19:06
    abart64
    Poziom 28  

"Stary" komputer może być 4- letni i 40- letni.Mam starego laptopa, 10 lat ma chyba i po podpięciu w USB tunera DVBT odbieram bez problemów wszystko co z naziemnej TV jest nadawane.

0