Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG GS3159PVJV - w zamrażarce ogromy lód...

tojti 16 Kwi 2018 21:56 609 22
  • #1 16 Kwi 2018 21:56
    tojti
    Poziom 3  

Witam wszystkich.
    Posiadam 4 letnią lodówkę LG GS3159PVJV. Niestety jakieś 8 miesięcy temu pojawił się w mojej zamrażarce ogromy lód - całe jedzenie się rozmroziło... Usunąłem lód mając nadzieję, że to pomoże niestety od tamtej pory regularnie narasta. Niestety regularnie wyrzucam jedzenie... Był spec od naprawy, coś pomierzył, pokazał mi guzik resart, zapłaciłem 300zł i nie pomogło, a lód nadal narasta...

Obrazki w załączeniu - czy ktoś może pomóc? Czy niestety konieczna wizyta w sklepie po nową lodówę :(

0 22
  • #3 16 Kwi 2018 22:40
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Cóż, typowy urok No Frost. Przykra sprawa z tym fachowcem. Moja rada jest taka: jeśli nie pomaga 3 dniowe odmrażanie to pomóc może jedynie Dobry Serwis. Wymiana samego modułu niekoniecznie wystarczy, bo w każdym No Frost jest kilka czujek. Jeśli któraś ma minimalną upływność do masy, już mogą być z tego problemy. Może być uszkodzona któraś z grzałek. Bardzo trudne przypadki i zawsze odmawiam pomocy. Przynajmniej nie biorę kasy za pozorne działania.

Przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy. Czy to nie jest w zabudowie i np. nie domykają się drzwi?

0
  • #5 17 Kwi 2018 07:58
    tojti
    Poziom 3  

Drzwi sprawdzałem kilka razy - idealnie dociągają. Lodówka co jakiś czas się wyłącza - czy jest gorąca gdzieś z tyłu nie wiem ... :) Wygląda na to, że to poważna sprawa. Na dodatek LG nie ma serwisu w WLKP...

zibi1971 napisał:
    Wygląda mi to na nieszczelność układu. Należy zmierzyć temperatury na dole i górze parownika.
    Czy to do naprawy? Jak mam to zmierzyć - parownik to te 'raszki'?

Dodano po 9 [godziny] 2 [minuty]:

12 h po odmrozeniu lód wraca .....

0
  • #6 17 Kwi 2018 08:42
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Może to być nieszczelność. Mimo to system odszraniania powinien sobie radzić z lodem. Trudno będzie dokonać pomiaru temp. parownika w warunkach roboczych. Sprawdzenie stanu czynnika oznacza ingerencję w układ. Pewne doświadczenie pozwala na wstępne określenie po temp. skraplacza w kilkanaście minut po włączeniu rozmrożonego układu. Początek powinien być mocno ciepły, koniec powyżej temp. otoczenia. Nie są to konkretne dane i sprawdzają się przy pewnym doświadczeniu praktycznym. Jakie temp. uzyskuje ta lodówka po jednym dniu od włączenia mierzone niezależnym termometrem ?

0
  • #7 17 Kwi 2018 13:49
    tojti
    Poziom 3  

jaszczur1111 napisał:
    Może to być nieszczelność. Mimo to system odszraniania powinien sobie radzić z lodem. Trudno będzie dokonać pomiaru temp. parownika w warunkach roboczych. Sprawdzenie stanu czynnika oznacza ingerencję w układ. Pewne doświadczenie pozwala na wstępne określenie po temp. skraplacza w kilkanaście minut po włączeniu rozmrożonego układu. Początek powinien być mocno ciepły, koniec powyżej temp. otoczenia. Nie są to konkretne dane i sprawdzają się przy pewnym doświadczeniu praktycznym. Jakie temp. uzyskuje ta lodówka po jednym dniu od włączenia mierzone niezależnym termometrem ?

Z moich obserwacji wynika że pierwsze zamrożenie wody jest po około 24 godzinach od całkowitego rozmrożenia i ponownego włączenia lodówki

0
  • #9 20 Kwi 2018 18:40
    tojti
    Poziom 3  

Przybyła grupa specjalistów podejrzenie padło na agregat albo na ubytek gazu w instalacji. Tak czy inaczej taka wada podlega pod 10 letnią gwarancją dawaną przez LG. Zatem na szczęście nie poniosę większych kosztów naprawy No oby zadziałało.

0
  • #11 21 Kwi 2018 18:22
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Nie ma czegoś takiego jak 10 letnia gwarancja. To tylko chwyt marketingowy, na który dałeś się złapać. Polecam uważne przestudiowanie karty gwarancyjnej i ewentualnych rozszerzeń. Jak pisze zibi1971 gwarancja może być tylko na sprężarkę i ewentualnie na jakiś inny nieistotny element. W przypadku pralek przeważnie jest to silnik i tzw. perforacja bębna. Fachowo rzecz ujmując chodzi o te dziurki w nierdzewnym, ruchomym elemencie a niefachowo może chodzi o zbiornik z tworzywa ? Tak czy siak nic nikomu po tym. Uszkodzenia zbiornika jeśli występują podciągają do uszkodzeń mech. niepodlegających gwarancji.

0
  • #12 22 Kwi 2018 10:08
    bubu64
    Poziom 20  

Wygląda na nieszczelność układu, a kompresor jak pracuje?
    Częste ale krótkie załączenia, czy też długie cykle pracy?

0
  • #13 22 Kwi 2018 10:24
    tojti
    Poziom 3  

Czasami mam wrażenie że lodówka pracuje cały czas. ....

0
  • #14 22 Kwi 2018 12:40
    bubu64
    Poziom 20  

tojti napisał:

No to obstawiam ubytek czynnika:)

0
  • #16 22 Kwi 2018 14:16
    bubu64
    Poziom 20  

bubu64 napisał:
    tojti napisał:

No to obstawiam ubytek czynnika:)

Dobry fachman poradzi sobie z tym problemem:)

0
  • #17 22 Kwi 2018 16:26
    tojti
    Poziom 3  

Będę informował o postępach naprawy tymczasem lodówka po raz kolejny cała w lodzie. Widzę, że im cieplej w domu tym szybciej narasta lód.

0
  • #19 08 Maj 2018 07:16
    tojti
    Poziom 3  

Przyszła ekipa. Naprawa bardzo sprawna. Kompresor wymieniony. Bez żadnych kosztów. Kupiłem zwykły termometr i na razie od 4 dni cały czas ladnie -18C. Oby kłopoty się skończyły. W każdym razie po naprawie już po 30minutach woda zamarzala.

0
  • #20 09 Maj 2018 20:30
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Moim zdaniem udało im się Cię spławić w sprytny sposób. Nadal masz niesprawny sprzęt z wyciekiem czynnika a dowiesz się o tym już po gwarancji. Wymienili sprawną sprężarkę na sprawną, przy okazji robiąc napełnienie.

0
  • #21 09 Maj 2018 22:27
    tojti
    Poziom 3  

jaszczur1111 napisał:
    Moim zdaniem udało im się Cię spławić w sprytny sposób. Nadal masz niesprawny sprzęt z wyciekiem czynnika a dowiesz się o tym już po gwarancji. Wymienili sprawną sprężarkę na sprawną, przy okazji robiąc napełnienie.

Nie ukrywam że brzmi to mało optymistycznie a czy w takim razie nie mogli po prostu napełnić czynnika? Pan technik Wspominał coś że może być nieszczelności nie mniej uznał że jeżeli nieszczelność występuje to lodówka będzie do wyrzucenia bo wszystkie rurki są w piance - nie do znalezienia usterka.....

0
  • #22 10 Maj 2018 08:38
    bubu64
    Poziom 20  

tojti napisał:
    wszystkie rurki są w piance - nie do znalezienia usterka.....

Co za kłamczuch, nic tam w piance nie ma, po prostu chłop nie wie o czym mówi, albo chce Cię spławić:).
    Nie daj sobie kitu wcisnąć, lodówka jest do naprawienia:)

0
  • #23 10 Maj 2018 21:16
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Pewnie mogli ale pomyśl: jeśli nie muszą zdawać starej sprężarki, to mogą sobie ją prywatnie zamontować. Po drugie taka naprawa jest droższa i więcej kasy serwis weźmie od producenta.

Mogli wymienić parownik, który zapewne jest nieszczelny. Nie wiem czy przypadkiem w tym modelu nie ma tzw. dogrzewania progu czyli rurek wokół uszczelek w obudowie (nie w drzwiach) Tych nie można wymienić a jedynie pominąć.

1