Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hi input - Jak podlaczyc wzmacniacz do hi ipout na 5 pin

Felon91 16 Kwi 2018 22:21 627 7
  • #1 16 Kwi 2018 22:21
    Felon91
    Poziom 2  

Witam szperalem po forum ale odpowiedzi nie bardzo znalazlem. Problem polega na tym ze mam radio wbudowane w deske i niestety nie posiada RCA a aito nie warte jest inwestycj zeby przerabiac , montowac itp. A chce otrzymac troszke glebszy bas z glosnikow tylnych, ktore. Wiec mam Ci ja wzmacniacz z hi input i z tego co wyczytalem trzeba podlaczyc odpowoednio plus do minusa kanalami lewy prawy pod kable glosnikowe, problem w tym ze zostaje jedem kabel i gdzies wyczytalem ze to masa lecz nikt nie powiedzial pod co go podlaczyc, z drugiej strony ktos inny napisal ze to remote. Czy ktos moglby mi powoedziec albo posiada schemat podlaczenia w taki sposob z gory dzieki. I z gory mowie ze nie chce kupowac konwenterów bo dzialaja w identyczny sposob jak dane wejscie.

0 7
  • #2 16 Kwi 2018 22:31
    LWD11
    Poziom 29  

Jaki wzmacniacz ? Wrzuć fotke tego gniazda. Wejście Hi input pozwala na wprowadzenie do wzmacniacza sygnału wprost z głośników, zazwyczaj 2 kanały. Taki dzielnik, tłumik sygnału.

Co do przeróbek, są takie konwertery (Hi - Lo ) które podłącza się pod wyjścia głośnikowe z radia, a który to konwertuje do poziomu wyjścia RCA, inwestycja ok 30 zł.

0
  • #3 16 Kwi 2018 22:43
    Felon91
    Poziom 2  

Wzmacniacz to Magmat 240 i nie musi byc jakas super dobra jakosc bo chodzi mi tylko o podbicie basow. O konweterze wiem ale dzial w podobny sposob co podpiecie pod hi in. Sa jest lewy kanal + i - oraz prawy o srodkiem na dole jest keszcze jeden i roznie czytalem co to jest na wzmacniaczu niestwty nie ma schatu i znalezc tez nie moge

0
  • Pomocny post
    #4 16 Kwi 2018 22:48
    LWD11
    Poziom 29  

Hi input - Jak podlaczyc wzmacniacz do hi ipout na 5 pinSpróbuj podpiąć się sygnałem z głośników pod te skrajne, np. lewa strona piny góra, dół, jeden głośnik, prawa strona, piny góra dół drugi.

0
  • #5 16 Kwi 2018 23:05
    Felon91
    Poziom 2  

Czyli ten co jest po srodku od lewej olac po poprostu?

0
  • #8 18 Kwi 2018 07:39
    LWD11
    Poziom 29  

"@LWD11 spójrz na serwisówkę, rozkład wyprowadzeni IN różni się od tych, podanych przez Ciepie."

Racja, powinno być tak, wg. serwisówki którą zamieścił gumisie.

Hi input - Jak podlaczyc wzmacniacz do hi ipout na 5 pin

0