Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restarty komputera samoczynne, - Restarty komputera

DYZIO95 16 Kwi 2018 22:26 291 14
  • #1 16 Kwi 2018 22:26
    DYZIO95
    Poziom 1  

Witam. Od dłuższego czasu mam problem ze stacjonarką. Samoczynnie się resetuje, nie wyrzuca BS, żadnego błędu po restarcie, nie ważne czy to przy grze czy przy normalnym użytkowaniu (przeglądarka). Wymieniłem przedłużacz na nowy, także to odpada, kondensatory na płycie jak i w zasilaczu całe. Sprawdzany przy obciążeniu nie wyłączył się (OCCT). Nie mam więcej pomysłów. Jedyne co to w zdarzeniach znalazłem to błędy :
    Restarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputera

AMD FX 8320
    Gigabyte GA-78LMT-USB3
    Asus ROG Strix GTX 1050 Ti Gaming 4GB
    DDR3-1600 8GB
    Cheftiec 500 W

Jakieś pomysły?

0 14
  • #3 17 Kwi 2018 00:08
    safbot1st
    Poziom 43  

DYZIO95 napisał:
    Sprawdzany przy obciążeniu nie wyłączył się (OCCT).

A przechodzi OCCT, lecz PSU test? Do monitoringu HWm już nie używamy. Zamiast tego HWinfo(sensors only) → pełny widok proszę z HWi podczas PSU test.
    RADU23 napisał:
    Wykonaj test pamięci RAM

Test popieram, ale wg. mnie przy RAM byłby BSOD/zawieszka dlatego przyglądnąłbym się zasilaczowi.
    Do mierzenia miernikiem, bo programowo podane +12V to żart, lub podmiana na 100% sprawny markowy.

0
  • #4 17 Kwi 2018 07:17
    daminek1234
    Poziom 20  

Ja sugeruję jeszcze sprawdzić czy zasilacz się nie przegrzewa. Trafił do mnie podobny komputer i wszystko cacy, a zasilacz się wyłącza bo po 30minutach to można jajka na smażyć.

Jak u ciebie z wentylacją?

0
  • #5 17 Kwi 2018 19:53
    DYZIO95
    Poziom 1  

Restarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputeraRestarty komputera samoczynne, - Restarty komputera

Zasilacz się nie grzeje, radiator mam BE QUIET PURE ROCK.

A jeszcze jedno dodam, że te błędy wyskakują od momentu kiedy, podłączyłem nową kartę graficzną no i przy okazji wymieniłem pastę na procesorze.

teraz FPS są małe, przy pierwszym teście było 212 FPS.

0
  • #6 17 Kwi 2018 20:24
    daminek1234
    Poziom 20  

12 volt coś nie tęgie a 5V skacze. Multimetr w dłoń i sprawdzamy!

0
  • #7 17 Kwi 2018 20:33
    DYZIO95
    Poziom 1  

Jutro z pracy przyniosę multimetr, pomierzę linie przy normalnej pracy i pod obciążeniem i dam wyniki testów.

0
  • #8 18 Kwi 2018 18:44
    DYZIO95
    Poziom 1  

Tutaj jest na 12V 9.89 V . Pomierzyłem linie we wszystkich wtykach i na każdej lini jest nastepująco 12,5 , 5,30 3,30 . Na obrazku wyżej podczas testu sprawdzałem też i są takie same 12,5 , 5,30 3,30 .

0
  • #9 18 Kwi 2018 22:15
    310artur
    Poziom 43  

Czyli masz najgorszą możliwą do diagnozy usterkę. Jeżeli nie masz 2 podobnego PC z częściami na podmianę to najlepszym wyjściem będzie serwis.
    Trzeba po prostu podmieniać po kolei najpierw zasilacz na inny, później płytę główną - coś z tego najpewniej ale wykluczyć nie można praktycznie nic.
    Z łatwych rzeczy - odepnij całkiem reset i power od płyty (te przyciski z obudowy) i włącz PC poprzez zwarcie pinów PWR na moment np. śrubokrętem. Wykluczysz wadliwe przyciski na obudowie - nie często ale się zdarza.
    Jak masz na podmianę kartę graficzną też możesz sprawdzić.

0
  • #10 19 Kwi 2018 08:30
    DYZIO95
    Poziom 1  

Serwis mi nic nie da, bo te błędy wyskakują nieregularnie, byłem pytać się szpeca i oni czasu nie mają na takie cuda, bo to może być wszystko.

Jeszcze jedno, co do tego 12 V , to była pomyłka 12.05 i skacze 11.9 12.03 12.05 . a inne trzymają się 5,30 3,30 .

0
  • #11 19 Kwi 2018 08:45
    daminek1234
    Poziom 20  

No to pupa, nie serwis. Ile to postawić inny zasilacz? Sprawdzić na innej płycie. Chyba piętami te komputery montują, bo "czasu nie mają". Poszukaj w jakimś innym. Te skoki napięć to niefajnie wyglądają.

0
  • #12 19 Kwi 2018 18:11
    DYZIO95
    Poziom 1  

Inny zasilacz dać i sprawdzić tą linię 12 V, bo powinno być na spoczynku z 12.30 V a jest mniej, mam możliwość, także sprawdzę i dam znać.

0
  • #13 19 Kwi 2018 19:35
    daminek1234
    Poziom 20  

DYZIO95 napisał:
    bo powinno być na spoczynku z 12.30 V a jest mniej

Na jakiej podstawie sądzisz?
    12.3V to jest "maksimum" napięcia bezpiecznego...

0
  • #14 19 Kwi 2018 20:38
    kaleron

Poziom 21  

Ja bym podstawił inną kartę graficzną. Trochę dlatego, że problemy mają zbieżność czasową z jej wymianą, a trochę dlatego, że tak mi intuicja tak podpowiada...więc w żadnym wypadku nie obiecuję, że to pomoże...po prostu uważam, że to najlepszy następny krok w diagnostyce.

0
  • #15 19 Kwi 2018 21:39
    310artur
    Poziom 43  

Napięcia są dobre ale to nie wyklucza usterki zasilacza przecież. Jak chodzi o normy to maks 12,6V minimum 11,4. Przyzwoitość nakazuje 12,3V do 11,7V (jakiś zapas tolerancji wskazany dla normy) i żeby różnica spoczynek obciążenie nie była większa jak 0,3V.
    W spoczynku to nie powinno być większe jak 12,6V (najlepiej 12,3) bo wiadomo że pod obciążeniem spadnie. Idea że ma być 12,3 w spoczynku dziwna. Może być nawet 11,8V byle trzymało poziom pod obciążeniem to jest bardzo dobrze.

0