Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Dobór audio oraz naprawa głośników wysokotonowych

DJ Evolution 16 Kwi 2018 22:53 297 4
  • #1 16 Kwi 2018 22:53
    DJ Evolution
    Poziom 8  

Witam, mam problem z głośnikiem wysoko tonowym, membrana jest podziurawiona, czy jest możliwość jego naprawy ? Nie mam do nich maskownic, posiadam tylko 1 szt czy można je zaślepić jakąś siatką żeby nie było widać i uniknąć dalszych uszkodzeń, istnieje jakiś sprawdzony patent?

Druga sprawa to logo niestety ciężko mi rozpoznać ich firmę oraz zwrotnic, czy jest to w miarę przyzwoita marka ? Niestety nie interesie się sprzętem car audio.

Do zestawu chce kupić dwa głośniki niskotonowe 10" , 25cm. Cena jaką chce wydać na sztukę to 120zł maks , wiem iż kupie za to chiński sprzęt lecz nie chce wydać więcej. Średnio tonowe głośniki już posiadam . Patrzyłem na internecie na taki sprzęt http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=17&products_id=4424 , ciekawi mnie czemu pisze iż cewka jest z Aluminium ??? Poleci ktoś coś w takiej cenie ?

- Dobór audio oraz naprawa głośników wysokotonowych- Dobór audio oraz naprawa głośników wysokotonowych- Dobór audio oraz naprawa głośników wysokotonowych

0 4
  • #2 16 Kwi 2018 23:50
    indianka
    Poziom 13  

Cześć. Na moje oko wygląda to na produkty Rockford Fosgate z USA. Musiałbyś sprawdzić w google jaka to seria. Firma porządna. Byłoby fajnie je naprawić. Wejdź na FB i poszukaj grupy car audio - grupa zamknięta ale przyjmują wszystkich. Tam daj zapytanie o naprawę. Jak nie, to wyślij maila z zapytaniem do producenta i dołącz zdjęcia.

0
  • #3 16 Kwi 2018 23:59
    DJ Evolution
    Poziom 8  

Czy mógłbyś mi polecić jeszcze jakieś głośniki niskotonowe ? Napisze, ew szukam nadal kogoś kto by się podjął

0
  • #4 18 Kwi 2018 00:29
    indianka
    Poziom 13  

Budżet 120 złotych mocno komplikuje sprawę. Na Twoim miejscu szukałbym używek. Lepiej kupić używane niż nowe badziewie. Sprawdź w tej grupie na facebook-u. Tam często pojawiają się głośniki na sprzedaż. A i zwrócisz się o pomoc to coś doradzą.

0
  • #5 23 Kwi 2018 20:28
    DJ Evolution
    Poziom 8  

Co do głośników wysoko tonowych producent nie ma części i ciągle szukam kogoś kto się tego podejmie. Pytanie mam takie czy można na uszkodzoną membranę nakleić inną aluminiową lub wyciąć dokładnie z środka materiał modląc się by nie obejmował cewki żeby odjąć nieco wagi i nakleić nieco mniejszą. Jak to zrobić zeby było w miarę ok i nie spowodowało znaczących ubytków w jakości przetwornika? Zakładając że części nie ma - może coś jeszcze znajde ale nikłe szanse. Jakich użyć środków, klei,membrana itp.

Podejrzewam że membrana jest z aluminium ew(tytan ale co do tego pewien nie jestem)

0