Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OttoBock B500 - Nie można odblokować wózka - ikona kluczyka

Martin_78 17 Kwi 2018 00:04 522 2
 • #1 17 Kwi 2018 00:04
  Martin_78
  Poziom 12  

  Witam serdecznie.
  Mam problem z wózkiem inwalidzkim elektrycznym OttoBock model: B500.

  OttoBock B500 - Nie można odblokować wózka - ikona kluczykaOttoBock B500 - Nie można odblokować wózka - ikona kluczyka

  (Zdjęcia zapożyczone z Internetu, ale wózek i joystick identyczne.)
  Po włączeniu przycisku zasilania na panelu joysticka, na wbudowanym wyświetlaczu LCD pojawiają się na moment wszystkie możliwe ikonki (zupełnie normalne zjawisko w tym modelu wózka), a następnie gasną i jedynie zostaje widoczna ikonka "kluczyka". Wg instrukcji oznacza to aktywną funkcję "drive lock", którą odblokowuje się (również wg instrukcji) następująco: po włączeniu zasilania należy wychylić manetkę maksymalnie do przodu, poczekać na sygnał dźwiękowy, a następnie maksymalnie cofnąć, co również ma być potwierdzone "piknięciem". Niestety, ta metoda u mnie nie działa. Jakiś czas temu udało mi się odblokować ten wózek, ale chyba bardziej przypadkowo, bo już nie pamiętam w jaki sposób, jaką kombinacją manetki to uczyniłem. Wózek przez około miesiąc czasu jeździł u klienta poprawnie, aż tu nagle znowu samoczynnie się zablokował. Z przeprowadzonego wywiadu wiem, że właściciel wózka świadomie nie uaktywniał tej blokady, chyba, że również przypadkowo jakoś ją włączył... ale bardziej skłaniam się jednak ku usterce... Wózek jest w stanie idealnym, podobnie jak joystick. Sam manipulator (manetka), gdy wózek jeździł, działała bez zarzutu.
  Poza tym wszystkie funkcje pilota nadal działają (światła, kierunkowskazy, sygnał dźwiękowy) pomimo aktywnej blokady i kluczyka na wyświetlaczu.
  Czy ktoś z Państwa się kiedyś spotkał z podobną usterką? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc lub informację.
  Pozdrawiam.

  0 2
 • #2 17 Kwi 2018 00:18
  fernandosucre
  Moderator Sprzęt Medyczny

  Na logikę uszkodzony joystick.

  1
 • #3 17 Kwi 2018 00:29
  Martin_78
  Poziom 12  

  Witam,
  dziękuję za odpowiedź. Tez skłaniam się ku usterce joysticka, ale zastanawia mnie to, że przez miesiąc czasu wózek jeździł idealnie, nic się nie działo i nagle ni stąd ni zowąd znowu ta nieszczęsna blokada.

  1