Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes w220 - Airmatic nie opuszcza brak błędów, nie mozna skalibrować pneumat

viper1989 17 Apr 2018 09:31 13485 19
    viper1989
    Level 10  
    Witajcie
    W220.175
    s500 tylna oś stoi jak koza a przód tak jak należy, nie da sie przeprowadzic kalibracji poniewaz pokazuje,ze czujniki poziomowania sa poza zakresem. Wg SD powinny byc miedzy 2.0-3.0v. u mnie jest :
    lewy przód 1.48v.
    prawy przod 3.41v (mimo ze oba kola sa na tym samym poziomie 41mm)
    i oś tylna 0.48v.
    kompressor dmucha dobrze 14.4 bara, uklad szczelny ale nie chce opuszczac sie i nie dzialaja komendy opuszczania mimo ze przy zadawaniu komend slychac cykania otwierania zaworow ale nic sie nie dzieje.
    ktos moze zna przyczyne? pozdrawiam
    fructon
    Level 33  
    Jesli nie reaguje na komendy z sd to zerknij czy nie ma zieleniny w sterowniku airmatic .
    fructon
    Level 33  
    Możliwe że cos jest nie tak z zespołem zaworów nad kompresorem ,skoro słychać ich prace podczas sterowania z sd to pozostaje ci do sprawdzenia czy fizycznie upuszczają cisnienie z układu .
    viper1989
    Level 10  
    tez mi sie tak wydaje, ale jeszcze sie tam nie dobieralem, widze ze jest to przy kole wiec moze jest zasniedziale lub zasyfione blotem. Przede mna rozbiorka zderzaka itd. Przy zadaniu komendy na kazde kolo opuszczania slychac cykanie ale nic wiecej sie nie dzieje... raz udalo mi sie zrobic kalibracje wrzucajac 200kg ciezaru do bagaznika ze czujniki poziomu uzyskaly wartosci pomiedzy 2-3v ale oczywiscie byl skalibrowany na zlych parametrach i nie do konca tez to bylo satysfakcjonujace ale juz nie stal jak "koza". W sumie ryzykowalem uszkodzenie miechow...
    mario 77
    Level 23  
    Jakieś błędy wyrzuca ? Jest możliwe że zawory tylnich kół w bloku zaworów na kompresorze są nie szczelne i cały czas trzyma ciśnienie na tylne amortyzatory ale
    viper1989 wrote:
    byl skalibrowany na zlych parametrach i nie do konca tez to bylo satysfakcjonujace ale juz nie stal jak "koza"

Nie stał jak "koza" bo załadowałeś bagażnik czy zmieniło się po tej kalibracji (już bez obciążenia)
    viper1989 wrote:
    Przede mna rozbiorka zderzaka itd

Wystarczy zdjąć nadkole.
    viper1989
    Level 10  
    zmienilo sie, usiadł na tyle i w miare normalnie to wygladalo, ale zaczalem testowac sprezarke i zawory i pozniej go znow podnioslem z ryzykiem ze nie zejdzie i jednak nie opuscil sie. Wczesniej robilem zespol zaworow w Gls 450 i objawy byly inne , nie podnosil sie w ogole i doszlo sie przez nadkole. Błedow brak, jedyny na chwile obecna to ze kalibracja sie nie powiodla.
    Jesli chodzi o zespol zaworow da sie go wyczyscic czy trzeba drugi podlozyc?
    viper1989
    Level 10  
    Dobrałem sie do listwy i tak mniej wiecej to wyglada.
    Wydaje mi sie ze moglo cos zasniedziec i nie puszcza powietrza.Dzis jeszcze podnioslem przod i juz tez sie nie opuscil. Jak myslicie? bledy nadal tylko od kalibracji.
    daw2
    Level 18  
    Padła listwa. Kiedyś dano temu przerabiałem listwe na pojedyncze zawory. Zawsze potem łatwiej i taniej wymienic jeden od jednego koła a nie komplet.
    andrzej20001
    Level 43  
    Jesli zawor klika a miech nie opuszcza to wniosek logicznie sie nasuwa sam
    daw2
    Level 18  
    Te zawory się poprostu zacierają wiec nawet nie klika
    viper1989
    Level 10  
    A masz jakieś foto albo patent na przerobienie tych zaworów na pojedyncze? normalnie na jakieś tekalany 6 ? pozdrawiam
    viper1989
    Level 10  
    Edit:
    Panowie wymienilem listwe zaworow na druga i jest to samo podnosi zaieszenie ale w ogole nie reaguje na opuszczanie,w listwie cyka i nie idzie na dol...
    Czy mogl mi sprzedac babola za 450zl?
    mario 77
    Level 23  
    Pisałeś że przy zadawaniu komend słychać zawory ale nie opuszcza. To samo jest z przodem? Jeśli nie opuszcza ani tyłu ani przodu to problemem może być ciśnieniowy zawór upustowy w kompresorze. Możesz jeszcze spróbować odkręcić przewód z bloku zaworów ( ten który nie jest w osi z resztą przewodów) i spróbować opuścić. Generalnie jak stoi za wysoko to winny może być czujnik wysokości , zawór upustowy albo listwa zaworów.
    mario 77
    Level 23  
    Tu nie ma co obstawiać tylko trzeba sprawdzić. Podstawowa rzecz , czy zawór pracuje. Możesz mu podać zasilanie i sterować masą i będziesz słyszał czy chodzi. Możesz też odkręcić ten przewód o którym ci wyżej pisałem. Przyczyną również może być wiązka lub piny we wtyczce. Powinien wtedy wywalać błąd "reliefe valve" czy "release valve" ale mimo wszystko sprawdź.
    viper1989
    Level 10  
    witam ponownie
    zawor wyjety wyglada jak wyglada ale dziala. Elektromagnes na sprezynie ladnie sie chowa za kazdym razem. Czy wiecie jakie powinno byc napiecie we wiazce prowadzacej do niego? u mnie przy zapalonym silniku nie pokazuje nic lub skoki sa na 9.0v
    wiazka czy modul kaput?
    viper1989
    Level 10  
    jakies sugestie?
    nicram1941
    Level 17  
    Jak masz nr części to sprawdzisz w necie ile volt potrzebuję (w ciężarowych 24v i ok 0.2A), obstawiam że musi być 12V i ok 0.4A. Sprawdź wiązkę żarówką i wyjście bezpośrednio ze sterownika. Sterownik zostawiam zawsze na koniec...
    viper1989
    Level 10  
    Panowie...
    Wymienilem listwe zaworowa, modul tez.
    ale to wszystko nie bylo potrzebne.
    Zawor sprawny na krotko, dziala, stawialem na zapchana sprezarke w srodku. Wszystko bez sensu.
    Ten co napisal ze listwa to wstydu oszczedz... Tylko najwiekszy koszt przez to poszedl.
    Zrobilem test w SD i zawor nie odpowiadal.
    wg schemtu podlaczenie z airmatic do zaworu to pin 14 i 44.
    sprawdzone przejscie multimetrem,bylo na razy.
    poprawilem wiazke w poszczegolnych zalamaniach i sprawa rozwiazana. Auto ozylo zero bledow.
    Pozdrawiam i dziekuje