Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Usługa Windows Update nie może obecnie wyszukać aktualizacji

17 Kwi 2018 12:42 2958 2
  • Poziom 3  
    Witam. Mam problem z instalacją aktualizacji na komputerze oraz laptopie z Windows 7. Mianowicie wybieram się na wyjazd, więc postanowiłem wyciągnąć z szafy laptopa z którego ostatnio korzystałem pewnie z rok temu celem wykonania wszelkich aktualizacji. Niestety nie udało się zaktualizować systemu bo wyskakuje to co na screenie niżej. Na komputerze PC z którego korzystam na co dzień chciałem zobaczyć z ciekawości czy wszystko działa i niestety mam to samo. Nie wiem od jak dawna nawet mam dziurawy system. Co się mogło stać i jak to naprawić? Szukałem w google, kilka sposobów wykonałem i nic nie działa, komputery restartowałem wiele razy i nic. Pobierałem ze strony Microsoftu "narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update" i niby wprowadziło jakieś zmiany (było pokazane jako "naprawiono") ale nic to nie dało.
    Proszę o pomoc.
    Windows 7 - Usługa Windows Update nie może obecnie wyszukać aktualizacji

Dodam jeszcze, że w "Usługi" "Windows Update" jest uruchomiony, zatrzymywałem i na nowo włączałem i nic się nie dzieje.
  • Poziom 11  
    Cyt. "Wejdź w Usługi (albo logo windows + R i wpisz services.msc) i znajdź usługę Windows Update. PPM -> Zatrzymaj.
    Wejdź w folder C:\Windows i znajdź folder SoftwareDistribution. Zmień jego nazwę na SoftwareDistribution.old(może być inna, wg uznania).
    Wejdź w Windows Update i włącz wyszukiwanie. Powinno być okej "

Odpowiedź zaczerpnięta z innego forum. Koledze z takim samym problemem pomogło.