Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo ThinkPad T530 - Nie włącza się, dopiero wyciągnięcie baterii BIOS-u go za

17 Kwi 2018 12:55 711 4
  • Poziom 9  
    Mam tu Lenovo ThinkPad T530 (2429-7R8) S/N: PK-13MP1 13/09 na i5 3ciej generacji, którego nie mogę włączyć. Po podlaczeniu zasilania kontrolka baterii sygnalizuje ladowanie baterii ale wcisniecie Power Buttona nie załacza laptopa. Dopiero kiedy wyciagne baterie biosu i wloze ja z powrotem przy podlaczeniu zasilania laptop włącza się samodzielnie i normalnie wszystko dziala az do ponownego wylaczenia komputera ( restarty i uspienie oraz hibernacje działaja normalnie). Sprawdzilem multimeterm baterie 3.01V. Aktualizowalem Bios do najnowszego z 2018. Niestety to nie pomoglo. Co moge jeszcze zrobic?

Nie jest to jak widze odosobniony przypadek na forum lenovo widzialem podobny post:
    https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-T400-T5...-fan-no-response-to-power-button/td-p/1670393
    ale nie wiele z niego wynika poza samym stwierdzeniem problemu.
  • Poziom 11  
    Podmień baterie i sprawdź czy laptop działa. Po drugie laptop się nie grzeje ?Samoczynnie Ci się nie wyłącza? Ogólnie jeśli laptop się przegrzeje to nie powinien się włączyć i się ostudzić.
  • Poziom 16  
    Wymień baterie Biosu na nowa, rozbierz go i porządnie wyczyść wentylator i nałóż nową pastę termo przewodzącą na procesor(y)

• Spec od komputerów
    W tym modelu włącznik jest wbudowany w klawiaturę. Być może on jest uszkodzony.
    Podstaw na próbę inną klawiaturę lub jeśli masz płytę LKN-4 sprawdź czy płyta wystartuje po zwarciu do masy pinu 19 złącza klawiatury lub TP81 lub pinu 17 złącza CN8.
  • Poziom 9  
    Reload BIOS-u naprawił problem.