Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh MP201 - Autoryzacja nie powiodła się

kurczaczek699 17 Apr 2018 13:10 975 7
 • #1
  kurczaczek699
  Level 22  
  Cześć,

  mam problem z powyższym urządzeniem. Zakupiłem używany egzemplarz który ma ustawione hasło administratora. Firma od której zakupiłem sprzęt nie potrafi mi pomóc, mogę jedynie zwrócić sprzęt, zależy mi żeby nie odsyłać urządzenia. Czy jest jakiś sposób na reset tych ustawień ?
 • #4
  gasior
  Level 26  
  Zaloguj się jako supervisor (z takim loginem) i pustym hasłem i w narzędziach użytkownika możesz zmienić hasło admina. Nie musisz znać starego, wpisujesz tylko nowe. Do tego właśnie służy supervisor. Ostatecznie możesz też wyczyścić całą książkę adresową wraz z hasłami z poziomu fabrycznego, "magicznym kodem", którego tu raczej publikować nie wolno. Ta metoda działa zawsze. Pzdr
 • #5
  vrus
  Level 18  
  gasior dlaczego go nie mozna udostepniac? w sumie to zostawilem juz ta branze ale kodzik znam ;)
 • #6
  gasior
  Level 26  
  Zabawa z hasłami to śliski temat.. O ile dobrze pamiętam to dostałem tu kiedyś po łapach od moderatora za post z tym kodem. W razie czego podam na priv.
 • #7
  vrus
  Level 18  
  dla mnie to głupota ze ricoh ukrywa takie rzeczy dla top partnerow i rozwiazanie podaje jako wymiana nvramu (moje subiektywne zdanie) :D btw. sposobem tez jest skopiowanie firmware(z poziomu maszyny) na karte sd i wgranie na zahaslowane urzadzenie - robilem tak na 1515,161 i mp2000 zanim nie znałem kodu
 • #8
  Ricoh_220

  Level 37  
  Możesz też wyzerować nvram programatorem (takie są nowe kości zawierają same FF). Potem wgrać na nowo wszystkie firmware.Tak robiłem nim poznałem magiczny kod.