Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows10 po braku zasilania rutera padło udostępnianie folderów.

osliczka 17 Kwi 2018 15:13 207 6
  • #1 17 Kwi 2018 15:13
    osliczka
    Poziom 14  

Witam, chyba nietypowy problem bo po wypięciu się zasilania rutera z Vectry na komputerze który udostępniał trzem pozostały wspólny folder, przestał być widoczny. Oczywiście komputer na dysku którego fizycznie leży folder również nie widzi go przez "Sieć" jedynie fizycznie przez Eksploratora plików. Oczywiście wszystkie uprawnienia nadane prawidłowo, sprawdzane wielokrotnie. Siedziałem na tym kilka godzin ćwicząc wszystkie porady ze strony Supportu MS oraz przeróżnych forów.
    Udało mi się w końcu znaleźć metodę po której folder stacje się widoczny i udostępniany. Wystarczy odinstalować i zainstalować ponownie Usługę Udostępniania folderów i drukarek sieci Microsoft. Folder widzą dwa z trzech komputerów. Trzeci jest oparty o system XP i tam niestety folder nie jest widoczny. Proszę o poradę co sprawdzić i jak przemodelować wpisy żeby usługa podnosiła się automatycznie po starcie systemu. Dodatkowo jest jakiś myk, żeby XP zaczął również widzieć udostępniany folder na Win10?

0 6
  • #2 17 Kwi 2018 15:40
    kalendarmenn
    Poziom 5  

Hmmm... Brzmi trochę fantastycznie.

0
  • #3 17 Kwi 2018 18:02
    osliczka
    Poziom 14  

Wiem dlatego spędziłem nad tym zbyt wiele czasu i wolę posłuchać mądrzejszych od siebie. Dla mnie to co się porobiło nie pasuje do żadnego logicznego wytłumaczenia.

0
  • #4 17 Kwi 2018 19:07
    kalendarmenn
    Poziom 5  

Dla mnie też xD

Dodano po 58 [sekundy]:

Chyba nie powinno tak się stać, więc......... Nwm o co chodzi. Padł tylko router, czy również komputery? Bo jeśli tak, to mogła pójść karta sieciowa.

0
  • #5 17 Kwi 2018 19:08
    myszkoscielna
    Poziom 22  

osliczka napisał:
    Proszę o poradę co sprawdzić i jak przemodelować wpisy żeby usługa podnosiła się automatycznie po starcie systemu.

Uruchom cmd.exe jako admin

sc qc lanmanserver
    sc qc lanmanworkstation

co pokazuje ? czy usługa ustawiona jest na automatyczne uruchamianie ?

0
  • #6 17 Kwi 2018 19:14
    kalendarmenn
    Poziom 5  

Wejdź w menadżer urządzeń w Windowsie XP, następnie rozwiń karty sieciowe, a potem wciśnij prawym na kartę i Właściwości.
    Jeśli na dole będzie pisało: "To urządzenie działa poprawnie.", to wtedy oznacza, że nic się z kartą nie dzieje.

0
  • #7 17 Kwi 2018 20:23
    osliczka
    Poziom 14  

myszkoscielna napisał:
    osliczka napisał:
    Proszę o poradę co sprawdzić i jak przemodelować wpisy żeby usługa podnosiła się automatycznie po starcie systemu.

Uruchom cmd.exe jako admin

sc qc lanmanserver
    sc qc lanmanworkstation

co pokazuje ? czy usługa ustawiona jest na automatyczne uruchamianie ?

Tak obie są jak AUTOSTART

0