Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dibeisi Q1240 - Jaki wzmacniacz

17 Kwi 2018 18:48 762 17
  • Poziom 4  
    Cześć, jaki wzmacniacz kupić do 2 takich kolumn? Aktualnie posiadam Diora ws 1442 (czy jakoś tak) 2x 45w, czy może taki być?
    Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Dibesi sresi go...no więc kwiatka z tego nie zrobisz...
  • Poziom 33  
    Do tych kolumn szkoda tej Diory, wyzionie ducha szybciutko. Do takich estradowych cudów to raczej końcówka mocy jakiś Skytec SPL-500 lub jakiś Hollywood Impact 600

Teraz na serio, jak masz moźliwość to zwróć, sprzedaj te pudła i poszukaj jakichś cywilizowanych głośników. Szkoda słuchu. Pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Dzięki osiniak75, jeszcze ich nie kupiłem, ale mnie nie obchodzi to, co inni mi powiedzą. Sam sobie zrobiłem małą kolumnę z głośników Dibeisi, i jak za cenę 60zł jestem super zadowolony.
  • Poziom 33  
    Zrobisz jak zechcesz ale moim skromnym zdaniem kupno takich paździochów to strata kasy, no ale kto bogatemu zabroni.
  • Poziom 4  
    A ten, bo zauważyłem, że SKYTEC jest na 4 ohm, może tak być?
  • Poziom 4  
    Skytec SPL-500 ma 4 ohm i pytam się czy może on grać z kolumnami 8 ohm
  • Poziom 33  
    Według informacji ma:
    Moc wyjściowa: 8 Ohm 2x 200W
    Moc wyjściowa: 4 ohm 2x 250W
    Oczywiście należy brać te parametry z duużym przymrużeniem oka.
    Nie mów że jesteś tym sprzętem zainteresowany?
  • Poziom 4  
    Tak napisałeś, to się zainteresowałem

Dodano po 43 [sekundy]:

Ma grać i tyle
  • Poziom 43  
    marcelinio6666 napisał:
    Ma grać i tyle
    Grać to będzie. Tylko JAK i JAK DŁUGO...
    Zarówno kolumny jak i Skytec to jedno szambo. Jak się nie spali wzmcniacz pierwszy to kolumny. Poza tym jak Kolega wyżej wspomniał; Ani jedno ani drugie nie wytrzyma prac przy takiej mocy. Wzmacniacz robiony na zasadzie "po nas choćby potop" - sprzedać i niech się klient martwi co dalej (gdzie naprawić i po co, skoro konstrukcyjnie to szmelc). Kolumny... nominalnej mocy nie wytrzymają dłużej niż kilka minut, a grać grają jak kosztują. Głośnik "średniotonowy" - baaaardzo kiepskiej klasy piezo. Wysokotonowe - jeszcze "lepsze". Niskotonowe - blaszane muły bez możliwości aby to zagrało.
    Ale - jak Kolega wyżej skomentował "Kto bogatemu zabroni"...
  • Poziom 4  
    Hmm, nie wiem,posiadam jeden głośnik dibeisi samoróbke i ja jestem zadowolony :)

Dzięki za pomoc!
  • Poziom 43  
    marcelinio6666 napisał:
    ,posiadam jeden głośnik dibeisi samoróbke i ja jestem zadowolony
    A miałeś okazję porównać kilka różnych głośników różnych firm? Nawet niewprawne ucho usłyszy różnicę pomiędzy nim, a jakimś głośnikiem z prawdziwego zdarzenia.
  • Poziom 4  
    Nie mam porównania jak 90% procent ludzi bawiących się na dyskotekach wiejskich, więc to czy grają ciut gorzej od lepszych firm mało mnie obchodzi. Ważna jest cena
    Pozdrawiam :)

Dodano po 43 [minuty]:

To może zrobię sobie samemu kolumny? Jakie głośniki polecacie do 300 zł?
  • Poziom 43  
    marcelinio6666 napisał:
    to czy grają ciut gorzej od lepszych firm
    Wic polega na tym, że nie jest to "ciut"... Poza tym co innego dyskoteka (nie ważne wiejska czy nie), a co innego słuchanie muzyki w domu. By sobie wyrobić muzyczny słuch i mieć naprawdę przyjemność ze słuchania muzyki, wypadałoby stawiać takiemu sprzętowi poprzeczkę wyżej.

Dodano po 6 [minuty]:

marcelinio6666 napisał:
    To może zrobię sobie samemu kolumny?
    Przejrzyj co najmniej 100 projektów w dziale DiY Akustyka - jest tam co najmniej kilka perełek za niewielkie pieniądze, a o znacznie lepszych parametrach. Wystarczy skopiować .
  • Poziom 4  
    Ok, a jak to jest z subwooferami pasywnymi? Wystarczy podpiąć pod pierwszy lepszy wzmacniacz o odpowiedniej ilości W i OHM i starczy? Czy tzerba mieć jakiś specjalny?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Pasywne subwoofery mogą być różne - najczęściej nie posiadają wewnątrz wbudowanego filtru wycinającego z sygnału częstotliwości "nieodpowiednie" dla suba. W takim wypadku konieczny jest prócz wzmacniacz filtr - aktywny lub pasywny.
    Pasywny wymaga sporych kosztów (duża indukcyjność cewki nawiniętej grubym drutem plus duże pojemnosci kondensatorów foliowych), aktywny wymaga zasilania.
    O budowie subwooferów też w podanym wyżej dziale forum jest kilka setek tematów...
  • Poziom 1  
    Ja tez mam Dibeisi Q1240 i na samym poczatku zachecony cena kupilem koncowke mocy Skytec, nie pamietam modelu ale miala 300W i 8 Ohm. Dzwiek tragedia! Zero basu. Oddalem wiec do sprzedawcy i kupilem koncowke Peavey PV 1500. Koncowka posiada 3 mozliwosci podlaczenia: 300W 8Ohm - stereo, 500W 8Ohm - stereo i 1000W 8Ohm - mono. Kolumny podlaczylem oczywiscie pod 300W, do tego dodalem konsole ALTO ZMX 122 FX. Calosc dziala swietnie! Spotkalem sie z opiniami ze te kolumny slabo graja bo chinskie badziewie. Nic bardziej mylnego. Pod warunkiem ze sie je podlaczy pod konkretne zasilanie. Bas jest potezny, pasmo przenoszenia lepsze niz w specyfikacji. Niestety gwizdki to kompletny niewypal, zamierzam wymienic na jakies dobre. Dodam jeszcze ze na poczatki podlaczalem to do wzmacniacza Diora WS-504B (max 150W 8Ohm) to jakosc byla bardzo dobra, niestety bardzo bardzo brakowalo mocy :)