Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie napędami Somfy jednym pilotem

17 Apr 2018 21:45 2055 3
 • Level 2  
  Witam,

  Potrzebuję porady jak ustawić piloty do napędów Somfy, aby sterować je jednym pilotem.

  Napęd bramy wjazdowej: Somfy Axovia 220B RTS
  Napęd bramy garażowej: Somfy Dexxo Pro 1000 RTS
  Piloty: Keygo 4 RTS

  Problem:
  Obecnie używam osobnych pilotów do bramy garażowej i wjazdowej i wszystko działa.
  Chciałbym podłączyć pilot do obu napędów.

  Pilot, którym obsługuję bramę wjazdową (przycisk główny) próbuje podłączyć do napędu bramy garażowej i niestety brama otwiera się w tylko częściowo. Wg instrukcji, główny przycisk musi być podpięty do bramy wjazdowej w trybie pełnego otwarcia, wiec na bramę garażową pozostają mi kolejne przyciski.

  Dodatkowo nie mogę połączyć kolejnego pilota z bramą wjazdową, napęd jakby nie wykrywał pilota i chęci podłączenia (uprzednio wykasowałem go z połączenia z napędem bramy garażowej).

  Czytałem instrukcje (albo ja jestem tępy albo są mało precyzyjne dla osoby, która nie zna tematu dokładnie ) i różne tematy na forum, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi co robię nie tak.

  Jeżeli ktoś zna rozwiązanie mojego problemu to będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  Z góry dziękuję.
 • Gantry automation specialist
  Wyłacz funkcję otwierania częściowego w garażu (chyba pozycja P4). Być może teraz masz tak, że krótkie przyciśnięcie pilota włacza częsciowe a długie (ponad pół sekundy) całkowite otwieranie.
  A co do braku chęci dopisywania - może wyskasuj wszystko z obu napędów i dopisz od nowa po swojemu- stestujesz czy chociaż część pilotów wykazuje chęć współpracy z oboma napędami...
 • Level 2  
  Dzięki za odpowiedź.
  A wiesz może jak wyłączyć tą opcje? Jest.w pozycji P6.
  Pytanie dlaczego piloty skonfigurowane z bramą garażową otwierają bramę poprawnie (uzywam glownego przycisku), a piloty skonfigurowane z bramą wjazdową otwierają ją częściowo (przy uzyciu pozostałych przycisków).
  Zastanawiam się również dlaczego brama wjazdowa nie wykazała chęci skonfigurowania kolejnego pilota (wczesniej uzywany do bramy garazowej, ale usunięty z pamięci bramy garażowej), w związku z czym boję się że jak pousuwam wszystkie z pamięci to nic nie zadziala i dopiero będzie wesoło...
 • Level 38  
  A w Somfy nie jest tak iż piloty mają przypisane scenariusze działania do przycisków. Jeżeli tak jest to trzeba znaleźć w instrukcji jak dopisać pilot w sposób indywidualny.