Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik 3-fazowy buczy i podejrzanie pracuje.

karolfelek100793 17 Kwi 2018 22:32 528 5
  • #1 17 Kwi 2018 22:32
    karolfelek100793
    Poziom 8  

Witam. W maszynie do szycia przemysłowego spalił mi się silnik 3 fazowy. Zaczą głośniej chodzić i zaczął dymić. Był już mega stary więc kupiłem używany silnik sprzęgłowy,3 fazowy do maszyny szwalniczej.
    Po podłączeniu do sieci trójfazowej silnik się uruchomił.Jednak pracuje nierówno i niejednostajnie. Po uruchomieniu silnika (na wolnym sprzęgle).słychać jakby falowanie i drgania) Jest dość głośny. Niepokoi mnie to falowanie ponieważ we wcześniejszym silniku było podobnie i w końcu się spalił. Dodaje zdjęcia silnika i tabliczki znamionowej.
    Silnik 3-fazowy buczy i podejrzanie pracuje.Silnik 3-fazowy buczy i podejrzanie pracuje.Silnik 3-fazowy buczy i podejrzanie pracuje.
    Silnik jest podłączony w ten sposób
    Silnik 3-fazowy buczy i podejrzanie pracuje.
    Jak widać na zdjęciu, w puszcze są połączone przewódy żółto-zielone ominąwszy bezpiecznik i włącznik. Jest to przewód "neutralny".
    Dodam że nie zauważyłem by się przegrzewał.
    Podłączyłem tak dlatego że przewód mam tylko 4 żyłowy jak i 4 pinowy bezpiecznik i włącznik.

Może ktoś rzucić okiem czy jest to dobrze podpięte? nie chce spalić drugiego silnika.
    Dzięki

0 5
  • #2 18 Kwi 2018 07:10
    kindlar
    Poziom 38  

Wezwij elektryka niech sprawdzi instalację i podłączenie czy są 3 fazy bo może chodzi na 2.

0
  • #4 18 Kwi 2018 07:55
    3139661
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Kwi 2018 09:16
    karolfelek100793
    Poziom 8  

ok. Dzięki chłopaki. Dziś w takim razie wezwę elektryka i zobaczymy co zrobi

0
  • #6 18 Kwi 2018 09:17
    barteksmrek
    Poziom 25  

Niech włączy silnik pomierzy napięcia i prądy na poszczególnych fazach, zmierzy rezystancje uzwojeń silnika.

0