Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H 2004 - Szwankujący centralny zamek

minimsy 17 Kwi 2018 23:16 150 3
  • #1 17 Kwi 2018 23:16
    minimsy
    Poziom 2  

Witam, jestem posiadaczką samochodu Opel Astra H 2004r. Wczoraj zauważyłam, że szwankuje mi centralny zamek. Opiszę mniej więcej jak to wygląda. Po jeździe zaparkowałam samochód pod blokiem, zamknęłam go z pilota, odchodząc od auta po pewnym czasie usłyszałam dźwięk otwierania drzwi samochodu. (naciśnięcie niechcący przycisku na pilocie wykluczam w 100%). Zamknęłam ponownie samochód, już się nie otworzył. Po kolejnej jeździe sytuacja wyglądała identycznie - zamknęłam z pilota, sam się otworzył, znów zamknęłam i wszystko grało.
    Zaparkowałam dziś pod pracą, zamknęłam auto, odczekałam dłuższy czas - nie otworzył się. Jednak wychodząc z pracy okazało się, że auto jest otwarte... Pod domem zamknęłam więc samochód nie z pilota, ale korzystając z przycisku ryglowania drzwi wewnątrz auta - niestety też się otworzył sam po pewnym czasie. Zamknęłam i drugi raz się nie otworzył. Teraz stoi pod domem i jest zamknięty.
    Czy ktoś miał podobny problem albo ma jakiś pomysł co może szwankować? Bateria, bezpieczniki?
    Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam, Ania.

0 3
  • Pomocny post
    #2 18 Kwi 2018 07:17
    pawel250101
    Poziom 9  

Miałem identyczny przypadek. Problemem były pęknięte przewody w wiązce tylnych drzwi. Podobno częsty przypadek w Astra H.
    Tu masz jak to naprawić: Link.

0
  • Pomocny post
    #3 18 Kwi 2018 10:51
    CAR pass
    Poziom 15  

Zrób to jak najszybciej bo tylny moduł w bagażniku pójdzie z dymem i wtedy elektronik tylko będzie ratował

0
  • #4 19 Kwi 2018 20:51
    minimsy
    Poziom 2  

Dziękuję Wam za pomoc, w weekend będziemy naprawiać. :)

0