Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprzęt Do domowego Garażu - tani sprzęt do domowego garażu

MariKatsu 18 Apr 2018 00:25 603 12
    MariKatsu
    Level 8  
    Cześć!
    Proszę was o pomoc, w poszukaniu sprzętu max budget liga :D do domowego garażu. Chciałbym sprężarkę do odkręcania śrub, kół, foteli itp.
    czyli z pistoletem pneumatycznym, do pomalowania progów, różnych elementów karoserii ( nie koniecznie całych elementów)

Spawarkę, do spawania rożnych elementów, stół sobie wspawać czy coś, ogólnie czeka mnie płot, przęsła do spawania itp.

Myjkę Ciśnieniową, - Taką abym mógł umyć samochód, chodzi o tą super pianę, kostkę umyć itp. Samochód myję 4 razy w mies, do piaskowania elementów. Chyba, że się nie da na budżet lidze tego zrobić ;/

Na całość nie chciał bym wydać więcej niż 2000tys zł do max 2500zł.
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Niema szans. Sama myjka która ma po służyć i nie będzie jakaś super mocna to koszt do 1500zl.

Jeśli nie jesteś super spawaczem to w grę wchodzi tylko migomat sensowny podobnie koło 1500 chyba że jakaś używkę?

Kompresor jakiś najmniejszy 50l który po odkreceniu śrub nie będzie się wyłączal myślę że z 600zl jakos chinol.

A gdzie reszta? Butla zawory etc.
    MariKatsu
    Level 8  
    A jakaś spawarka inwentorowa?
    Raczej mig mi się nie zwróci że tak powiem.

Jeśli chodzi o myjke myślałem nad Karcher K5 Full Control z akcesoriami do samochodu i pianownica. Ale to już też 1700zl koszt , :/
    Więc musiał bym kupować chyba raz na pół Roku coś.

Sprężarka jaki chinol będzie odpowiedni i jaki klucz pneumatyczny.
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Jak nie masz doświadczenia to jak kupisz elektrode stracisz tylko czas, i spawy będzie można ręką urwać.

Wierz mi wiem co mówię.

Kompresor tak na prawdę żaden chinol nie spełni twoich oczekiwań ale przyjedź się do Castoramy tam mają czasami spoko ceny i jakieś sprzęty.
    MariKatsu
    Level 8  
    U siebie mam Majster i PSB mrówka.
    A Castorama najbliższa 230km do Krakowa :D
    Kurde trudny temat, człowiek dam dla siebie by coś chciał kupić, a nie żeby na tym zawodowo pracował to i tak trzeba drogie kupić.
    andrzej20001
    Level 43  
    Myjke mam najtańszy model z obi i już z 5 lat😁. Kompresor 2 tłok. 800 tez chodzi non stopa. Spawarka nie doradze.
    MariKatsu
    Level 8  
    I jak ta myjka z obi? XD
    Alfred_92
    Level 33  
    szymitsu21 wrote:

Kompresor tak na prawdę żaden chinol nie spełni twoich oczekiwań ale przyjedź się do Castoramy tam mają czasami spoko ceny i jakieś sprzęty.

A 95% używek na portalach aukcyjnych to będą klamoty wymagające remontu na start.
    andrzej20001
    Level 43  
    No jak? Myje i tyle. Ma loda robic?
    markutek87
    Level 10  
    Najtańsze elektrodówki sobie odpuść. Będziesz płakał a nie spawał. Tanią elektrodówką żeby zrobić dobry spaw trzeba mieć doświadczenie.
    Ja kupiłem https://www.leroymerlin.pl/warsztat/spawarki-...gclsrc=aw.ds&dclid=CITCjN3SxNoCFRiCmgodwfoLwQ i na domowe potrzeby 100% wystarczy. Pospawać stolik, szpadel, wydech w aucie itp sprzęty domowe to bajka.
    Kompresor co byś nie kupił to wszystko chiny, loteria. Pytaj w sklepie jak z serwisem pogwarancyjnych takich kompresorów- czy w ogóle istnieje. Metabo ma taki na pewno.
    Co do myjki to sam szukam- jest temat o tym :)