Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toyota yaris 1 - nowe radio

18 Kwi 2018 04:29 8835 14
  • Poziom 3  
    witam. posiadam toyota yaris 1, 2003r, 1.4 diesel, wersja japońska. chcę zamontować nowe radio. mam kilka pytań.
    -czy mogę zamontować nowe radio, tak żeby starego nie wywalać? (niekoniecznie musi działać)
    -co muszę kupić, żeby podłączyć nowe radio (jakaś kostka, nowy panel, czy coś jeszcze)
    -czy opłaca się wymieniać głośniki z przodu deski i te w drzwiach? czy lepiej kupić jakieś nowe (np. do tylnej pułki), a może obie opcje?
    - ile może kosztować taka wymiana u specjalisty
    -jeżeli już mam wymieniać głośniki, to możecie jakieś polecić
    dziekuję za pomoc i pozdrawiam
    toyota yaris 1 - nowe radio23799903_1...5047_o.jpg Download (45.93 kB)
    toyota yaris 1 - nowe radio23795332_1...8936_n.jpg Download (38.79 kB)
  • Poziom 20  
    1.Możesz zamontować nowe radio.
    2. Potrzebujesz złącza ISO do toyoty, najlepiej jak wyjmiesz radio i zobaczysz jaką masz wtyczkę a później znajdziesz taką na allegro.
    3. Głośniki możesz wymienić oczywiście jeżeli obecne Ci nie odpowiadają.

Tu jedna z opcji montażu radia
  • Poziom 3  
    A możesz mi podpowiedzieć jakie głośniki są dobre?
    Kompletnie się nie znam, a nie chciałbym kupić tandety.
  • Poziom 43  
    Na początek wstrzymaj się z wymianą głośników, podłącz nowe radio i go posłuchaj, później podejmiesz decyzję.
  • Poziom 3  
    głośniki przy fabrycznym radiu w połowie skali głośności już charczą, więc podejrzewam, że przy nowym będzie podobnie. chciałbym to zrobić za jednym razem i mieć z głowy
  • Poziom 30  
    burzyk1992 napisał:
    głośniki przy fabrycznym radiu w połowie skali głośności już charczą, więc podejrzewam, że przy nowym będzie podobnie. chciałbym to zrobić za jednym razem i mieć z głowy

To fabryczne radio ma słaby wzmacniacz, przy pewnej głośności dzwięk nie jest czysty. Teraźniejsze radia posiadają wzmacniacze dużo mocniejsze co przekłada się na lepszy dźwięk. Z reguły odsłuch robi się po wymianie radia, potem decyzja, co do wymiany głośników.
  • Poziom 7  
    Masz kolego wymianę radia :
    1-- zobacz jaką moc czyli ile Watt ma nowe radio
    2-- zobacz ile Watt mają twoje aktualne w samochodzie : możesz się dowiedzieć z noty katalogowej manual service toyota o ile tam będzie ,
    - lub wykręcić głośniki i sprawdzić na magnesie ich oznaczenia
    3-- teraz jeśli zgadzają się parametry przykładowo radio np 4 X 60 Watt , a ty sprawdzając swoje głośniki stwierdzisz że one także mają 60 Watt możesz je zostawić ,
    -to będzie zależało tylko od ciebie jakiego efektu potrzebujesz
    4-- moja propozycja jeśli masz kase polecam radio https://www.morele.net/radio-samochodowe-lg-lcs310ur-438304/ sam takie posiadam i nie narzekam 4 X 45Watt
    - głośniki http://www.audiopioneer.pl/peiying-py-1310c-i...sniki-wspolosiowe-60w-i-2-lata-gwarancji.html
    - gra swoiśćie nawet dał bym tu 80 W ale nie mogłem dostać rozstawu innego i zamontowałem takie
    ------ z mojej strony to taka rada jak masz pytania to strzelaj .....
  • Poziom 3  
    Witam panowie mam problem mam toyote yaris 1 z 2005r. 1.0 i nie potrafię znaleźć kabla iso do radia zamówiłem lecz jest o parę mm za mała .
    Może z ktoś was wie jaką zamówić ?
    I teraz pytanie ważna jest góra czy dół radia ?

toyota yaris 1 - nowe radio toyota yaris 1 - nowe radio
  • Poziom 7  
    Patrycze97
    Dodaj jakieś wyraźniejsze zdjęcia
  • Poziom 3  
    Uda mi się dopiero moze jutro bo teraz jestem w trasie ... A tak radio podłącza się przez główne radio na gorze czy te ktora jest kaseta bo ciągle widze iso ale na takie małe kostki ... nawet z zaślepka na dół i nie kumam teraz tego :// a nie pierwszy raz widze zeby były jaja w podpięciu głupiego radia haha
  • Poziom 37  
    Patrycze97 napisał:
    nie potrafię znaleźć kabla iso do radia zamówiłem lecz jest o parę mm za mała

Bo to nie ta kostka.

Zasilanie i głosniki przednie sa w niebieskiej a tylnie w białej mniejszej.

Ta duża kostka jest od wyświetlacza na górze.
  • Poziom 37  
    Patrycze97 napisał:
    Zamowilem takie cos

To jest to.

Dodano po 54 [sekundy]:

Patrycze97 napisał:
    I teraz pytanie ważna jest góra czy dół radia ?

Dół to radio.

Góra to komputer pokładowy i wyświetlacz do radia.
  • Poziom 3  
    Dziekuje bardzo pochwale się audio jak wszystko będzie ok ;p
  • Poziom 3  

Już jest tylko w sobote podłączyć okablowanie wzmacniacz i będzie hulać ^^