Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Czy pompa od wspomagania może się grzać? Citroen Picassa.

18 Kwi 2018 06:43 534 4
  • Poziom 26  
    Witam.
    Czy pompa od wspomagania może się grzać? Wydaje mi się, że e zbyt mocno się robi ciepła. Przy skreconych kołach słyszę taki jakby cichy jęk. Płyn w pompie jest. Auto to Xsara Picassa 2002 rok, 1.8 pojemności. Jakiś czas temu straciło wspomaganie, potem samo wróciło. Oprócz pompy ciepła/ gorąca robi się rurka metalowa łącząca się z wężem gumowym idacym w koło chłodnicy.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Raczej to normalne . Tam cały czas następuje przepływ oleju a chłodniczki do tego nie ma . Przy skręconych kołach uruchamia się zawór szokowy aby nie przeciążyć pompy . Z tąd ten syk . Jak nie dotykarz kierownicy , nie kręcisz nią to olej idzie w przelew prawie bez ciśnienia . :|
  • Poziom 26  
    Dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie zmartwiła ta sytuacja, bo wydawało mi się, że nie było tego wcześniej. Będę miał na uwadze pompę i troszkę ja poobserwuje.Od dłuższego czasu jeździłem E36, które mimo wieku ma rewelacyjny skręt i doskonale sprawuje się w mieście. Picassa to doskonałe wozidło na długie trasy, Citroen zapomniał popracować tam nad promieniem skrętu ;-)
  • Poziom 31  
    keseszel napisał:
    Citroen zapomniał popracować tam nad promieniem skrętu

To wynika z rodzaju napędu (RWD vs FWD).
  • Poziom 26  
    Pompę zostawiłem taką jaką była. Mam zapasową kupiona za 60pln. Jeśli ta zdechne będę się martwił potem.