Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Zlecę wykonanie sterowania silnika prądu stałego 160 VDC

7gruby7 18 Apr 2018 08:42 1422 9
    7gruby7
    Level 9  
    Zlecę wykonanie sterowania/zasilania do silnika prądu stałego - tabliczka znamionowa poniżej.
    Napięcie zasilające 230 VAC
    Sterowanie silnikiem powinno posiadać płynną regulację prędkości oraz współpracować z krańcówkami, tak aby mógł on poruszać manipulatorem góra-dół bez zatrzymania. W dokumentacji że zdjęcia jest opisany poprzedni zasilacz.

Termin wykonania- do 10 dni
    Cena - 600 zł szczegóły do ustalenia
    Faktura VAT
    W razie dodatkowych pytań kontakt mailowy: artur22225(malpa)wp.pl
    [Zlecę] Zlecę wykonanie sterowania silnika prądu stałego 160 VDCIMG_201804...092143.jpg Download (1.4 MB)[Zlecę] Zlecę wykonanie sterowania silnika prądu stałego 160 VDCScreenshot...082333.png Download (2.56 MB)
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    Radzio M.
    Level 34  
    Cena oczywiście nie jest adekwatna do kosztów, które będzie musiał ponieść zleceniobiorca.
    Co będzie napędzane przez ten napęd? - szczegółowo!
    Od odpowiedzi zależy czy będzie można sterować silnik napięciowo czy prądowo.
    7gruby7
    Level 9  
    Z dokumentacji że zdjęcia silnik współpracował z takim sterownikiem, którego symbol to EGNR 018 V22 2.9. Silnik napędza przekładnie która poprzez pas napędowy porusza wózkiem manipulatora góra-dół. Po dojechali do czujnika zblizeniowego zmieniał kierunek i jechał w kierunku drugiego czujnika i tak w kółko. Z tego co mi wiadomo to kiedys załączenie manipulatora odbywało się tylko przez przełącznik i można było regulować prędkość poruszania Góra dół. Zasada działania manipulatora na filmiku https://youtu.be/yLv4XAlQ358
    Łukasz.K
    Level 27  
    Czy to jest silnik bocznikowy, szeregowy czy z wzbudzeniem magnesowym? Ja niemieckiego nie znam. Oraz przy pomocy czego ma się odbywać płynna regulacja obrotów oraz czy przełączanie kierunku obrotów ma się odbywać tylko przy pomocy krańcówek jak to zrozumiałem?

Dodano po 7 [minuty]:

Czy czujnikami krańcowymi mają być krańcówki stykowe czy jakieś inne czujniki?
    Wygląda że to silnik bocznikowy. Powinien mieć zatem wyprowadzone cztery zaciski. Czy tak jest?
    Czy ten sterownik ma być w oddzielnej obudowie o określonych wymiarach czy w jakiejś ogólnej obudowie gdzie mieszczą się inne elementy?
    7gruby7
    Level 9  
    Silnik jest obcowzbudny zaciski na nim były podłączone
    C1- B1 oraz F1- F2, regulacja była przy pomocy zwykłego potencjometru, a zmiana kierunku odbywała się tylko krańcówkami zblizeniowymi, dodatkowo na manipulatorze są krańcówki mechaniczne ale to już chyba jako zabezpieczenie całego obwodu. Sterownik nie musi być w obudowie, ważne żeby można było go zamontować w większej szafie 800x800.
    -XantiO-
    Level 21  
    Za 220 euro kupisz na eb**.com drugi taki.
    A na aledrogo też powinieneś znaleźć jeśli dobrze poszukasz.
    Warto kombinować?
    7gruby7
    Level 9  
    Tak, jest jeden na aledrogo, ale nie ma dodatkowego wyjścia wzbudzenia.
    Łukasz.K
    Level 27  
    Ja mogę coś takiego zbudować. Krańcówki zbliżeniowe to jakie mają wyjścia? Tzn. jaki sygnał dają do sterownika? Co to za krańcówki? Krańcówki mechaniczne to rozumiem że rozwierają obwód gdy silnik do nich dotrze?
    czajnik01
    Level 11  
    Jeśli cena do weryfikacji to odezwij sie na PW