Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita DC 1410 za niskie napięcie ładowania

roman404 18 Apr 2018 12:20 906 4
    roman404
    Level 11  
    Witam. Ładowarka Makity DC 1410. Na wyjściu , zamiast 14-18 V podaje tylko 4,3 V. Co może byc przyczyną? Może ktoś ma schemat z napięciami?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    gumisie
    Level 43  
    roman404 wrote:
    Na wyjściu , zamiast 14-18 V podaje tylko 4,3 V. Co może byc przyczyną?
    Witam.
    Ten pomiar napięcia wykonałeś przy podłączonym akumulatorze ?.
    Pozdrawiam
  • Multimetr Fluke
    roman404
    Level 11  
    Nie. Bez obciążenia. Ale sprawdzałem na podobnej ładowarce Boscha i też "na sucho" dawała ok 19 V
    gumisie
    Level 43  
    roman404 wrote:
    Ale sprawdzałem na podobnej ładowarce Boscha i też "na sucho" dawała ok 19 V
    Podobne, nie znaczy że działają na tej samej zasadzie. Napisz coś więcej, np. jak się zachowuje ładowarka po podłączeniu akumulatora.
    Miałem swego czasu na warsztacie, podobną ładowarkę Makity i zasada jej obsługi polegała na tym: wkładamy akumulator do ładowarki (ładowarka rozpoznaje akumulator) a następnie włączamy ją do sieci 230VAC. W przypadku ładowarki który opisuję, okazało się, że uszkodzony był akumulator, ładowarka go nie rozpoznawała i nie ładowała.
    Pozdrawiam
    roman404
    Level 11  
    Akumulator powinien być dobry. W każdym bądz razie jak kupowałem wkrętarkę kręcił. Teraz jak włożę go do ładowarki to po zielonej diodzie zapala się mrugająca czerwona i tak ..... trwa. Z tego co przeczytałem to uszkodzone aku sygnalizuje miganiem na przemian zielonego i czerwonego koloru.Rozebrałem ładowarkę alę żadnych śladów "przegrzania" nie znalazłem. Oprócz dwóch oporów po stronie 230v.