Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Matiz 0.8 1999r - Radio nie działa, jak sprawdzić czy jest napięcie, masa

p1ter280194 19 Apr 2018 19:17 4677 70
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Już ci pisałem na ten temat. Gdzie z którym.
  • OxomiOxomi
  • Helpful post
    abart64
    Level 31  
    Wypnij czerwony ze złączki i dołącz do żółtego którego nie rozpinaj. Nie ma złączki to jakoś kombinuj, nawet drutem je okręć.

Dodano po 5 [minuty]:

Czerwony nr 6.
  • OxomiOxomi
  • Helpful post
    g107r
    Level 38  
    g107r wrote:
    Zewrzyj te dwa przewody w kostce daewoo, od tyłu włóż kabelek w piny 4 i 5, skoro masz na żółtym napięcie, to przejdzie i na drugi przewód.
    p1ter280194
    Level 8  
    Zrobilem taką prowizorke zdjąłem gumowe oslonki przylaczylem metalowymi stykami te kable, owinąłem taśmą izolacyjną i radio ożyło :) Gra i buczy, pytanie czy może być tak to zlepione izolacją na jakiś czas?

Daewoo Matiz 0.8 1999r - Radio nie działa, jak sprawdzić czy jest napięcie, masa
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Jak najbardziej ale leprze było by polutowanie i dopiero zaizolowanie taśmą.
    p1ter280194
    Level 8  
    Wielkie dzięki za pomocne rady! :D Wiele się dowiedziałem i wyniosłem dobrą lekcję na przyszłość. Takich ludzi ze świecą szukać!

Dodano po 2 [minuty]:

Tylko mam problem czy radio nie bedzie pobierało mi prądu z aku, bo cały czas jest włączone a jak wciskam OFF to tylko zegarek wyskakuje i osobnym guzikiem na panelu wyłączam podświetlenie tak działa jak blokada w telefonie wszystko znika. Ale radio chyba chodzi dalej? Jak myślicie, będzie żarło, czy wątpicie.
  • Helpful post
    abart64
    Level 31  
    Nie wątpimy, będzie żarło. Teraz za stacyjkę trzeba się wziąć. Ale się cieszymy wraz z Tobą że gra i buczy :)
    p1ter280194
    Level 8  
    abart64 wrote:
    Nie wątpimy, będzie żarło. Teraz za stacyjkę trzeba się wziąć. Ale się cieszymy wraz z Tobą że gra i buczy :)

A mam aku małe bo 35Ah :D to szybko zniknie mi aku? Czy to takie sporadyczne małe % .. Bo nie wiem czy ta radio instalowac bo nie bede mial dostepu zeby je rozlaczac po jezdzie.. :/ a na dniach na pewno za stacyjke sie nie wezme bo weekend a mieszkam na zadupiu, wiec zeby zamowic kostke stacyjki muszę na allegro to zrobić :|
  • Helpful post
    abart64
    Level 31  
    Jak jeździsz codziennie albo nie zostawiasz auta na tydzień to nie będzie problemu.
    g107r
    Level 38  
    Od biedy mógłbyś podłączyć się w inne wyjście z kostki stacyjki, tyle że wcześniej należałoby zdiagnozować gdzie dokładnie zginęło zasilanie, bo nie musi być to kostka stacyjki.
    Napisałeś o spalonej kostce, ale tego chyba nie jesteś pewien ?
    Kostka jest rozbieralna, tylko trzeba ostrożnie ją rozbierać żeby wiedzieć jak poskładać...