Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Honda Civic Tourer 2016 - Potrzebny przebieg wiązki tylnych świateł

18 Kwi 2018 14:05 312 1
 • Poziom 39  
  Mam do zainstalowania niefabrycznie czujniki parkowania w Civicu Kombi. Z elektryki, to wymagane jest jedynie zasilanie od wstecznego. Na razie zrobiłem rozeznanie jak to wyglada i światła cofania są w tylnych drzwiach. Czy ktoś z kolegów wie, gdzie przechodzi wiązka z zasilaniem wstecznego w okolicy tylnych słupków podłogi bagażnika aby bez sensu nie pruć całego tyłu? Może ktoś instalował hak w tym samochodzie i się podpisał do instalacji?
  A może ktoś tez ścigał tylny zderzak i mógłby się podzielić informacją czy czychają tam jakieś pułapki?
 • Poziom 39  
  Zasilanie do wstecznego można wziąć z kostki wiązki, która jest pod tylną dolną krawędzią okna w bagażniku. Są tam trzy kostki - najmniejsza z grubymi przewodami do ogrzewania szyby, średnia i największa do świateł. Wiązka przewodów do klapy przechodzi w prawym gumowej rurce. W lewej jest spryskiwacz. Za pomocą multimetru należy sprawdzić, który przewód w kostce ma przejście do środkowego styku żarówki cofania (na wyjętej żarówcej i tam przylutować przewód do zasilania modułu. Masę najlepiej pobrać z grubego, czarnego przewodu do zasilania szyby.

  Zderzak z civicu się ściąga normalnie, należy tylko uważać na plastikowe zastrzały od dołu zderzaka, bo lubią się łamać - dobrze się zaopatrzyć w kilka przed wymianą.
  Civic ma na wewnętrznej stronie zderzaka oznaczone miejsca na czujniki, więc spokojnie można wiercić bez żadnych pomiarów.
  Również miejsce przeprowadzenia przewodów do wnętrza pojazdu jest bardzo łatwe - są dwie zaślepki z miękkiego plastiku, którymi można poprowadzić przewody z czujników.

  Honda Civic Tourer 2016 - Potrzebny przebieg wiązki tylnych świateł