Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obraz telewizora Sony Bravia KDL-40W4710 rozjeżdża się i nakłada

18 Kwi 2018 20:28 888 3
  • Poziom 4  
    Cześć, mam problem z telewizorem. Objawia się on w taki sposób, że na obraz telewizora jest jakby nałożony drugi obraz (ten sam) tylko powiększony 2-3 krotnie, skutkiem czego np. oglądając mecz na boisku biega 40 zawodników. :) Obraz nakłada się mniej więcej na 3/4 powierzchni ekranu, lewa górna ćwiartka działa w miarę poprawnie (obraz jest jedynie przyciemniony). Początkowo problem ustępował po ~minucie, później trwało to coraz dłużej, czasami pomagało stuknięcie w obudowę, a teraz już permanentnie się zepsuło (chociaż raz się zdarzyło, że po godzinie oglądania obraz zaskoczył i było ok aż do wyłączenia). Czytałem, że to może być wina kondensatorów ale nie pamiętam, żeby któryś był jakoś wyraźnie spuchnięty.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 43  
    gandalf_58 napisał:
    Początkowo problem ustępował po ~minucie, później trwało to coraz dłużej, czasami pomagało stuknięcie w obudowę

To ostatnie stwierdzenie, sugeruje na niewłaściwy kontakt styków.
    Zimne luty, uszkodzenie złącz, taśmy łączącej.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 1  
    Rozkręciłem telewizor, niestety nie widzę jakiegoś wyróżniającego się elementu. Kondensatory wyglądają ok, nie mają wybrzuszeń. W górnej części, nad radiatorem znajduje się taka srebrna taśma - chyba plomba - i pod nią są taśmy od ekranu. Taśmy są 4, po dwie na każdą połowę ekranu. Po wypięciu i zamianie miejscami niestety problem się nie rozwiązał - wniosek taśmy są dobre. Jeszcze nie próbowałem poprawy lutów, ale wszystko wygląda w miarę ok, tzn. luty są trochę matowe ale podobny efekt uzyskiwałem używając cyny z dużą ilością ołowiu. Trochę boję się teraz tam coś przelutowywać bo kondenastory pewnie ciągle naładowane, nie chcę jakiegoś zwarcia zrobić.
    Aha, no i oglądałem tylko tą brązową płytkę, zielonej nie wykręcałem, którą powinienem się zajmować? Ta pierwsza bardziej na zasilanie wygląda, jakieś podświetlenie itd.. Problemy z wyświetlaniem związane są raczej z zieloną? W górnej części pod radiatorem jest jeszcze trzecia płytka, z niej wychodzą taśmy na ekran, ale ona składa się tylko z elementów smd, nie wyciągałem jej bo jest do radiatora przyklejona.

W temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15022335#15022335 został opisany ten sam problem, z tym samym modelem telewizora. Niestety, również bez rozwiązania.

Tutaj z kolei podobny problem ale w telewizorze Samsunga: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3061616.html . Czy wobec tego u mnie problem także może być związany z matryca?

Obraz telewizora Sony Bravia KDL-40W4710 rozjeżdża się i nakładaObraz telewizora Sony Bravia KDL-40W4710 rozjeżdża się i nakładaObraz telewizora Sony Bravia KDL-40W4710 rozjeżdża się i nakłada
  • Poziom 4  
    Winna jest matryca, po rozkreceniu ramki obraz był poprawny. Niestety po skreceniu znowu byl rozmazany ale po chwili zaskoczyl. Najwyrazniej tasmy nie stykaja, tak jak bylo pisane w innych tematach.