Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-70 - Nie ładuje, nie działa na zasilaczu

18 Kwi 2018 22:23 498 4
  • Poziom 3  
    Witam.
    Zakupiłem ostatnio laptopa lenovo g50-70. Zakupu dokonałem w miejscu gdzie nie miałem dostępu do prądu - i to był błąd. Laptop działał na baterii bez zarzutu, jednak po rozładowaniu baterii to kompletny trup. Pomijając fakt że ze sprzedającym kontakt się urwał, zostałem znów ze starym laptopem. Sprawdziłem miernikiem zasilacz, daje prawidłowe napięcie, po rozebraniu laptopa udało mi się ustalić że był zalany co mogło wpłynąć na wadę laptopa. Gniazdo zasilania również nie jest uszkodzone, dioda sygnalizująca podłączenie do sieci się nie pali. Zanim zamówię nową płytę chciałbym zapytać co mogę jeszcze sprawdzić w laptopie, mając podstawową wiedzę z zakresu elektroniki, sprawną rękę do lutowania i chwilkę wolnego czasu po pracy :)
    Proszę o podpowiedzi.
  • Spec od komputerów
    klaczumv6 napisał:
    Zanim zamówię nową płytę chciałbym zapytać co mogę jeszcze sprawdzić w laptopie, mając podstawową wiedzę z zakresu elektroniki, sprawną rękę do lutowania i chwilkę wolnego czasu po pracy :)

Napięcia pomierzyć możesz.
    Zacznij od podania oznaczenia MB.
  • Poziom 3  
    Płyta to NM A271 z procesorem i3
  • Spec od komputerów
    klaczumv6 napisał:
    Płyta to NM A271 z procesorem i3

Nie ma takiej płyty, podaj oznaczenie tak jak producent to naniósł na laminat.