Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ONKYO HT-S7805 DOLBY ATMOS 5.1.2 okablowanie

19 Kwi 2018 00:29 1176 8
  • Poziom 15  
    Witam,

Kompletnie nie znam się na zestawach kina domowego, jak jeszcze byłem małym szczylem w akademiku kupiłem sobie Logitech Z5500 i dawały rade jako zestaw do filmów:)

Teraz buduje dom i wpadł mi w oko zestaw ONKYO HT-S7805 DOLBY ATMOS 5.1.2

Jako że nie mam na tyle pieniędzy aby kupić zestaw na teraz, chciałbym przygotować sobie peszle z kablami pod tynkiem a w niedalekiej przyszłości zakupić zestaw. Pytanie brzmi jakie okablowanie zakupić, jako że jestem laikiem to pomocne byłyby gotowce typu link bezpośredni do zakupu.

Jeśli mieliście do czynienia z tym zestawem też chętnie proszę o opinie.

Salon 22m2
  • Poziom 26  
    Oj, mam wrażenie, że mój przedpisiec nie do końca zrozumiał kolegi intencje. :D
    W miedzi - i owszem. I przekrój słuszny, ale mój przedmówca miał na myśli przewody zasilające.
    Co do przewodów łączących cały system audio - coś przyzwoitego, ale bez szaleństw. Po prostu dobre przewody łączące cały zestaw przetworników. Oczywiście, nie tylko grubość żył ma tutaj znaczenie.
    Dobre z pewnością kolegę zadowoli. Nie warto szaleć, jeżeli kolega nie należy do grona wyrafinowanych audiofilów. Jeżeli kolega dysponuje odrobiną cierpliwości to polecam wątek dotyczący nagłośnienia sali, gdzie jako niezmordowany sceptyk wyjaśniam z kolegami to i owo :D
    Proszę do tego podejść cierpliwie i z rozsądkiem.
  • Poziom 22  
    jeśli chodzi o zasilanie 230V to co można położyć to 1,5mm2 ewentualnie 2,5mm2
    przecież nie będzie tam nie wiadomo czego tylko zwykły wzmacniacz kina domowego
  • Poziom 15  
    Przepraszam panowie chyba nie doprecyzowalem. Chodzi o kable do głośników które połącze z amplitunerem, jako że kina nie będę miał na chwilę obecną to nie wiem jakie są w zestawie. Do tego jest to atmos i nie byłem pewien czy do tych głośników ma być zwykły kabel np 2x2,5
  • Poziom 22  
    Tak jak pisałem w pierwszym poście
    Ja bym dal 2x1,5mm2 miedz a jak bym miał dużo kasy to dal bym 2x2,5mm2 (oczywiście linka głośnikowa a nie drut podtynkowy do sieci 230v)
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jeśli koniecznie chcesz ten zestaw to pamiętaj, że do kolumienek frontowych idzie podwójny kabel - do frontów i głośnika efektowego Atmos. Jak masz możliwość to idź w kierunku głośników sufitowych - wtedy masz lepszy efekt Dolby Atmos. Niewiele zwiększając budżet możesz złożyć zestaw na zdecydowanie lepszych kolumnach (np. Jamo S803HCS)
    Na fronty daj 2x2,5mm2, do surround wystarczy 2x1,5mm2.
  • Poziom 15  
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem do głośników przednich czyli 3 szt do każdego puścić kabel 2x2,5 czy do każdego 2 kable 2x2,5? I o co chodzi z cenami tych kabli każdy ma dopiske czysta miedź a ceny wahaja się od 2 zł do nawet 30zl za m.
  • Poziom 22  
    Do głośników przednich daj dwie żyły 2,5mm2
    Do tylnych i bocznych 2 żyły po 1,5mm2
    subwoofer dal bym 2 żyły po 2,5mm5

a co do cen no to rzeczywiście są od 1PLN do 30PLN na allegro nie wiem tak naprawdę jaka była by różnica pomiędzy przewodem za daj my na to 3 czy 4 złote a takim za 30 nie jestem audiofilem i ja na pewno tej różnicy nie usłyszę wiec wybór kabla zostawiam tobie jak masz hajc albo jesteś audiofilem to kup za 30 a jak jesteś normalnym użytkownikiem kup taki średni za powiedzmy 3 do 5 PLN