Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lodówka Samsung RB31FERNDEF - Nie zamraża poniżej -5 stopni w zamrażarce

stiff12 19 Kwi 2018 07:57 342 7
  • #1 19 Kwi 2018 07:57
    stiff12
    Poziom 20  

Podam numer S/N A03F4EBFA00135T. W w/w lodówce jest sterowanie dotykowe z frontu chłodziarki i ustawione na Max-23°C. Chłodziarki na 5°C. W chłodziarce jest 2°C, a zamrażarce ledwo mrozi. Co mogę Sprawdzić? Termostat? W chłodnictwie niewiele siedzę proszę o pomoc.

0 7
  • #2 19 Kwi 2018 10:44
    PBK
    Specjalista AGD

proponował bym odłączenie od prądu na 48h i zostawić ją pustą z otwartymi drzwiami

jeśli po tej operacji będzie źle - do sprawdzenia żaluzja , grzałka parownika , wentylator obiegu

0
  • #3 20 Kwi 2018 08:13
    stiff12
    Poziom 20  

Żaluzja to komora powietrzna? Wentylator działa cały czas. Grzałki dziś sprawdzę. Proszę o podpowiedź jakie to elementy czujniki na obrazku.
    W zamrażarce jest 9 stopni plus a chłodziarka ma 2 stopnie. Ustawienia adekwatne -23 i 5 plus chłodziarki.
    Po zdjęciu pokrywy zamrażarki górna część zamrożona tam gdzie żółte kabełki do pierwszej kostki z lewej.
    Następnym czujnikiem jest ten w pokrywie z wentylatorem (dałem gó trochę wyżej).
    Trzeci dotyka grzałki (czerwone kabełki).
    Sprawdzić je na rezystancje po podgrzania np ręką?
    Pierwsze dwa jaką mają funkcję?

0
  • #5 21 Kwi 2018 07:49
    stiff12
    Poziom 20  

Wentylator sprawny, żaluzji nie namierzyłem i na pewno nie ma jej od strony zamrażalki. Grzałka ma rezystancje ponad 300 omów. Czujniki sprawdziłem omomierzem i te z żółtymi kabelkami są w granicach kilu kiloomów i zmieniają rezystancję w miarę ogrzewania.
    Zapewne jest od sterowania grzałką i odłączyłem go na razie, bo myślałem, że to grzałka załącza się często i parownik w zamrażalce tylko na górze się mocno mrozi, gdyż grzałka jest na dole.
    Proszę o uwagi.

0
  • #7 24 Kwi 2018 18:36
    stiff12
    Poziom 20  

Kurcze to chyba ważne, gdyż chłodziarka mocno chłodzi. Czy to może być wina niskiego poziomu czynnika chłodniczego? Czy też tylko tą żaluzja?
    Zadzwonię i dam znać.

0
  • #8 17 Maj 2018 18:38
    stiff12
    Poziom 20  

Problemem była uszkodzona żaluzja, po naprawie sprzęt działa o wiele lepiej.

0
  Szukaj w 5mln produktów