Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WYŁĄCZNIK przeciwpozarowy - czy trzeba montować ?

19 Kwi 2018 08:44 327 2

  • Poziom 29  
    Dzień dobry
    Pytanie teoretyczne.
    Mamy bardzo stary budynek. Istniejący od dawna jest to magazyn rupieci.
    Nigdy nie było w nim takiego wyłącznika.
    Nie zmienił też swojego przeznaczenia ani nie było modernizacji.

    Czy muszę na nim montować wyłącznik ppoż ?

    ustawa jest tak zagmatwana, że nie wiem czym się podeprzeć na TAK lub na NIE

    Rozporządzenie ministra infrastruktury "W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" z 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. z 2002 r. nr 75 poz. 690.)
    mówi:
    § 2. 1. Przepisy rozporządzenia stosuje się przy projektowaniu i budowie, w tym także odbudowie, rozbudowie, nadbudowie, przebudowie oraz przy zmianie sposobu użytkowania budynków oraz budowli nadziemnych i podziemnych spełniających funkcje użytkowe budynków, a także do związanych z nimi urządzeń budowlanych...

    Tyle, że jeżeli nie występuje taka okoliczność można powiedzieć, że nie ma takiej konieczności...
    Dobrze to rozumiem ?

    Tylko proszę jakieś konkretne odpowiedzi :D bo polemiki czy ja bym zrobił tak lub inaczej... to się naczytałem sporo :D
    Poproszę najlepiej odpowiednie artykuły którymi mogę się podeprzeć przy rozmowie :D
  • Poziom 18  
    Najprościej chyba będzie pójść do Komendy Miejskiej PSP i zapytać strażaka z wydziału kontrolno-rozpoznawczego.
  • Pomocny post

    Poziom 37  
    Nie musisz. Zostawiasz tak jak jest.
    Przepis prawny który cytujesz jest bardzo oczywisty i właściwie go interpretujesz.
    Podstawa prawna to właśnie ten przepis.