Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica LED193/001.1BC- Nie właczą się piekarnik (żadna funkcja)

19 Kwi 2018 10:08 411 3
  • Poziom 26  
    Witam.
    Przy podłączonym module z zegarkiem nie ma możliwości włączenia piekarnika. Gdy ten moduł pominę (zewrę przewody dochodzące do przekaźnika) wszystkie funkcje piekarnika działają - da się włączyć. Na tym module wymieniłem kondensator, jednak to nie pomogło. Obstawiam zatem, że może to być uszkodzenie tego przekaźnika. Próbuję znaleźć do zakupienia, ale nie mogę się doszukać. Jak to wygląda, na załączonych zdjęciach. Może ktoś z Was ma i mógłby odsprzedać? Ewentualnie, jeśli mój tok rozpoznania problemu jest nieprawidłowy proszę o ewentualne naprowadzenie na właściwy za co z góry dziękuję.
    Amica LED193/001.1BC- Nie właczą się piekarnik (żadna funkcja)Amica LED193/001.1BC- Nie właczą się piekarnik (żadna funkcja)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    Czy jest to nowa kuchnia, czy tak się stało nagle, czy zegar jest ustawiony?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    Nie jest to nowa kuchnia. Nastawienie zegara nie miało znaczenia od nowości. Na zdjęciach widać datę. Stało się to tak, że "w którymś momencie" nie można było już załączyć żadnej funkcji piekarnika. Przełącznik do funkcji piekarnika jest mechaniczny - tylko styki, żadnej elektroniki. Sprawdzany na omomierzu - przejście jest pomiędzy danymi parami.

Na ali znalazłem przekaźnik 6V https://pl.aliexpress.com/item/HF115F-Q-006-1...6VDC-grupa-normalnie-otwarty/32843769332.html Czy elektronika da radę go wysterować skoro oryginalny jest 5V?
  • Poziom 31  
    To sprawdź jeszcze czy dochodzi napięcie sterujące przekaźnik, jeżeli dochodzi to do wymiany przekaźnik.