Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Koleos 2.0 dci - Wymiana czujnika położenia wałka rozrządu

Sliwek2002 19 Apr 2018 17:10 1614 3
 • #1
  Sliwek2002
  Level 11  
  Witam. Mam problem z odpaleniem mojego Kolosa po dłuższej trasie, jak się zagrzeje. Po włożeniu karty i wciskam start, zapalają się kontrolki, wszystko niby działa, ale w momencie kiedy powinien zakręcić słychać tylko '' tryk tryk"" i cisza, nic się nie dzieje. Wyczytałem gdzieś że to może być czujnik wałka korbowego. Chciałbym go wyciągnąć i zobaczyc miernikiem czy działa, jednak nie mogę go zlokalizować, nie widzę go ani z dołu ani z góry. Prosiłbym o pomoc gdzie dokładnie on się znajduje, dodam jeszcze że jest to ten sam silnik co w nissanach x-trial. Jak uda mi się go wyciągnąć i wyczyścić lub wymienić, dam znać czy to było to... Z góry dzięki ?
 • Helpful post
  #2
  ladamaniac
  Level 38  
  Jeśli silnik się nie obraca, czujnik wału/wałka zostaw w spokoju. Skoncentruj się nad rozrusznikiem i układem jego sterowania.
  W silnikach M9R była podobno partia wadliwych rozruszników. Nie krciły właśnie na ciepłym.
 • #3
  Sliwek2002
  Level 11  
  Sprawdziłem bezpieczniki i przekaźnik od rozrusznika, wygląda na zdrowy, nic nie jest okopcone ani nie wygląda podejrzanie. W związku z tym zostaje wymiana całego rozrusznika ? Czy jest gdzieś jeszcze jakieś miejsce gdzie warto zerknąć przed oddaniem auta na warsztat ? Pozdrawiam