Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Citroen C4 1.6 2007 16v - Ubywa płyn chłodniczy, na filmie widać więcej. Co to z

19 Kwi 2018 20:55 1443 5
  • Poziom 2  
    Tydzień temu musiałem dolać 2 litry płynu chłodniczego. Do dzisiaj nic nie ubywało ani nigdzie nie zauważyłem "plamy". Dzisiaj pojawiła się para spod maski, po otworzeniu zobaczyłem to co na filmie załączonym.
    Dolałem kolejne dwa litry i jutro oddaje auto do mechanika. Jestem całkiem zielony w tym temacie, czy ktoś na podstawie tego filmu może stwierdzić co się stało i ile wyniesie mnie mniej więcej naprawa?
    Silnik pracuje równo, moc bez zmian, nie dymi, nie gaśnie, do dzisiaj temperaturę trzymał idealną. Teraz gdy pojawiła się para, oczywiście pokazało mi nagły wzrost temperatury do maksa, pojawiła się też kontrolka na czerwono "stop". Oleju nie przybywa ani nie ubywa.
    Załączniki:
  • Poziom 35  
    Sprawdź węże od cieczy, może któryś jest popękany lub ma słabo ściśniętą opaskę. Objaw gotowania i ubytku cieczy może świadczyć o usterce uszczelki głowicy lub termostatu. Czy działa Ci wentylator chłodnicy, sprawdź bezpiecznik i czy lekko się obraca.
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Króciec przy głowicy pękł. Obudowa termostatu, nowa z 70pln. Całośc naprawy powinna się zamknąć w 3 stówach.
  • Poziom 2  
    Wentylator działa jak laleczka, na filmie widać gdzie płyn wycieka. Mam nadzieję, że zmieszczę w tych 300 zł, dziękuję za informacje:)
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Miałem identyczny problem. W 300 zł się spokojnie zmieścisz
  • Poziom 2  
    Było dokładnie to co wskazane, dziękuję :)