Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwarcie w transformatorze spawalniczym ETS-200

mariusz231 19 Kwi 2018 21:42 303 7
  • #1 19 Kwi 2018 21:42
    mariusz231
    Poziom 7  

Dobry wieczór,

Posiadam takie cudo jak w opisie, została kiedyś użyczona grzecznościowo i chyba pożyczający ją zepsuł.
    Kiedyś dużo się spawało, potem przez lata nie była potrzebna, teraz znowu jest i po właczeniu jest okej, ale po dotknięciu elektroda do materiału spawanego wywala korki w skrzynce, wiec gdzieś jest zwarcie.
    Sam nie ogarnę tego :( Czy w warszawie lub okolicach najlepiej Garwolina znajdę kogoś uczciwego być może firmę, kto mógłby przyjrzeć się bliżej tematowi, być może to jakaś pierdoła i małym koszt można ją reanimować :)

W załączniku tabliczka znamionowa jaka znajduje się na spawarce.

0 7
  • #2 19 Kwi 2018 22:44
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

A kolega jakie ma zabezpieczenia?

0
  • #3 21 Kwi 2018 09:47
    mariusz231
    Poziom 7  

Nie wiem jakie tam były, ale tak dzieje się u mnie na działce dodam, że w tej konfiguracji spawarka działa z powodzeniem wiele lat temu oraz inne urządzenia elektryczne tez działają, tylko ze spawarką jest problem.

Z góry dziękuje za pomoc wszelaką :)

0
  • #4 21 Kwi 2018 14:37
    SQ5AZP
    Poziom 26  

Czy zjawisko wyłączania zabezpieczeń zachodzi również przy prądzie skręconym na minimum? (bocznik magnetyczny wkręcony maksymalnie w rdzeń).

0
  • #5 21 Kwi 2018 18:19
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

Pytałem o zabezpieczenia, bo spawarka dwufazowa o tej mocy (16kVA/380V) będzie wymagała bezpieczników większych od 25A i instalacja domowa czy też na działce może temu wyzwaniu nie podołać. Sam prąd jałowy będzie duży. Aż dziwne że przy rozruchu nie wyłącza zabezpieczeń.

0
  • #6 22 Kwi 2018 11:42
    SQ5AZP
    Poziom 26  

A umiesz odpowiedzieć na proste pytanie nie wracając z uporem maniaka do swoich dywagacji?
    Jeżeli nie - to nie ma o czym gadać

0
  • #7 22 Kwi 2018 12:36
    Jerzy Trojniarz
    Poziom 16  

Z taką spawarką podłączoną do instalacji na ogrodach działkowych to pomysł niezbyt dobry.Po pierwsze-za duża moc spawarki do zabezpieczeń w instalacjach działkowych.U mnie przy niezbyt starej instalacji zabezpieczenie główne to 20A,a w altance 16A.Wystarcza to do zasilenia kosiarki elektrycznej,lub czajnika elektrycznego 2500-3000W.Zabezpieczeń przy podłączaniu nie wyłączy,bo uzwojenie w spawarce jest na 380V i jest mały prąd rozruchowy.Gdyby spawarka miała zwarcie,to już sama próba podłączenia powodowałaby wyłączenie zabezpieczeń.A swoją drogą,jak przewód z wtyczką siłową chcesz podłączyć do jednej fazy,bo na działkach raczej trzech faz nie ma ,oczywiście w altankach.Jeśli spawanie jest konieczne,można spróbować małą spawarką inwerterową i elektrody 2-2,5mm.

0
  • #8 22 Kwi 2018 14:46
    mariusz231
    Poziom 7  

Sprawdzę to przy okazji, bo spawarka jest na działce i nie bywam tam często.
    Instalacja była i jest sprawna oraz przystosowana do tego typu urządzeń, spawało się miejscowym ogrodzenia itd.

0