Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford - 1.6tdci euro5 rzuca palenie bialy dym terkotka.

zinek 19 Kwi 2018 22:09 234 0
  • #1 19 Kwi 2018 22:09
    zinek
    Poziom 15  

Witam
    Posiadam pewien problem mam focusa 2012r 1,6tdci 115km na siemensie .

Focusa kupiłem uszkodzonego przodem , po poskładaniu przodu i odpaleniu auta przy 3 tys obrotów przestawał równo chodzić i dymił na biało przy okazji klepiąc . Po podłączeniu forscanu korekty na 1 i 3 cylindrze wysokie . Zakupiłem niby komplet używanych wtrysków z przebiegiem 80 tys km ale przy 1500 obrotów stukał i szarpał. Dwa komplety zawiozłem na sprawdzenie ,w kupiony komplecie jeden wtrysk okazał się zabity wiec zleciłem regeneracje . Założyłem nie klepał nie szarpał i nagle podczas ostrej jazdy puścił biały dym za mną wyskoczyła awaria silnika (błąd nie osiągnięte ciśnienie na listwie ) . Po ostudzeniu samochodu skasowaniu błędu odpalił i przy spokojnej jeździe dojechałem na warsztat , pod warsztatem trzymając go na 3 tys obrotów zaczął zawieszać się 3 wtrysk oddalę go do regeneracji . Założyłem zrobiłem 200 km znowu po odpaleniu biały dym awaria silnika nie odpala ,okazało się ze 3 wtrysk poza zakresem . Dzis pojechałem do serwisu kupiłem jeden nowy dopisałem jeździłem z 3 tys obrotów i nic się nie działo ale wracając z trasy patrze nagle biały dym i terkotka ale delikatnie trzymając gaz przestawał kopcić i klepać . Zjechałem na stacje zatankowałem bo 2 km wcześniej rezerwa się zapaliła odpalił normalnie nie klepał , dojechałem do sklepu zgasiłem po powrocie do auta nie odpala . podłączyłem kompa ciśnienie na listwie bije od 0 do 8000kPA i skakało od 5000-9000 kPa co skutkowało błędem o za niskim ciśnieniu do odpalenia . Odczekałem 30 min auto normalnie odpaliło , zastanawiam się czy któryś wtrysk się zawiesza czy pompa nie domaga przebieg 170tys km dodam ,ze filtr paliwa nowy w starym opiłkow brak .

0 0