Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmaczniacz Voice Kraft C 238 W Domu?

Rain_ 20 Sie 2005 09:45 10453 17
  • #1 20 Sie 2005 09:45
    Rain_
    Poziom 1  

Witam. Mam problem, chcialbym podlaczyc wzmaczniacz samochodowy w domu. Mam transformator 12V. Znalazlem w nim plus i minus podlaczylem pod wlasciwe miejsce ale lampa zasilania sie nei świeci. Wzmaczniacz ma jedno wolne wejscie o ktroym w instrukcji pisze "Wyłącznik Zdalny". Kumpel Mowil ze jest to plus aktywny i ze chodzi o to ze dzieki temu wzmaczniacz włacza sie razem z radiem w samochodzie. Idzie to jakos obejsc by wzmaczniacz działał mi w domu?
    Pozdrawiam

0 17
  • #2 20 Sie 2005 10:38
    rzymo
    Poziom 30  

Według mnie to tam też podłączasz +12v i wtedy wzmak wie, że ma działać :)

0
  • #3 25 Sty 2006 14:22
    oskar_dyjas
    Poziom 25  

Transformator nie ma wyjść plus i minus. To urządzenie zmienia napięcie zachowując prąd przemienny. Więcej fizyki. Potrzebujesz jeszcze diody prostownicze. A najlepiej kup na allegro zasilacz ATX i będzie prosto-tanio.

0
  • #4 25 Sty 2006 17:01
    Andiv
    Poziom 32  

Po co zaraz AtXa przecież mostek prostowniczy lub cztery diody, kond i stabilizator(opcjonalnie) taniej wyjdą niż ATX=15zeta. Pozdro

0
  • #5 25 Sty 2006 17:19
    oskar_dyjas
    Poziom 25  

Andiv napisał:
    diody, kond i stabilizator(opcjonalnie) taniej wyjdą niż ATX=15zeta.

Ze układem stabilizującym to bym nie przesadzał. Na moc napisaną na pudełku wzmacniacza samochodowego należy patrzeć z przymróżeniem oka, warto zobaczyć moc bezpiecznika na wzmacniaczy. Jest to wartość szczytowa, pamiętajmy. Warto użyć przycisku szukaj, wpisać "wzmacniacz samochodowy" i wybrać, bo jest wiele wątków i sposobów, nawet, zeby wycisnąć więcej mocy z wzmacniaczy samochodoiwych.

0
  • #6 03 Lip 2006 01:10
    MakroSerwis
    VIP Zasłużony dla elektroda

C-238 to zwykły wzmacniacz na TA8210 i nie spodziewaj się po nim efektu przestawiania ścianek działowych w swoim mieszkaniu :). Jako wzmacniacz do kina domowego sprawuje się nieźle, jednak napięcie zasilające musi być dobrze odfiltrowane, a źródło wydajne prądowo. Do tego celu dobrze się sprawdza zailacz do halogenów (transformator) o wydajności 5A, połączony z mostkiem i kondensatorem 4700uF/25V.
    Pozdr.

0
  • #7 25 Wrz 2006 23:21
    adi456
    Poziom 9  

a ja słyszałem że stosowanie samochodowych wzmacniaczy jako domowe to łajno i nigdy nie będzie grało tak jak ma grać no chyba że ktoś ma w domu akumulator... :D:D:D

0
  • #8 25 Wrz 2006 23:35
    SlaweK
    Poziom 43  

Zgadza się, nie każdy wzmacniacz do wszystkiego się nadaje. Głośniki domowe mają z reguły 8 ohm przez co spada moc takiego wzmacniacza a i skuteczność głośników jest inna. Inny problem jest z wydajnością prądową zasilacza. Ogólnie rzecz biorąc prościej i taniej kupić używany wzmacniacz domowy.

SławeK

0
  • #9 26 Wrz 2006 17:11
    MakroSerwis

Dokładnie, jak SlaweK powiedział. Na giełdzie jest dużo sprzętu przywiezionego z wystawek i fajnie grający, choć starszej daty (ja takie wolę :)) wzmacniacz, niejednokrotnie z equalizerem, kupisz za 30 zł. Wzmacniacze domowe są przystosowane do kolumn HI-FI 8 ohm (taki jest standard) i aby przy tej impedancji uzyskać odpowiednią moc, wzmacniacz musi mieć wewnętrzny zasilacz o napięciu znacznie wyższym, niż 12-14V. No chyba, że chcesz się nadal bawić, ale mogą być problemy z filtracją napięcia.

0
  • #10 31 Maj 2007 08:31
    kamil_tcw
    Poziom 1  

Mam problem ponieważ podłączyłem plus i minus odwrotnie i kable się potopily.
    Czy to jest już po wzmaku? Czy ma jakieś zabezpieczenia?

0
  • #11 31 Maj 2007 09:59
    SlaweK
    Poziom 43  

Zwykle po takim podłączeniu jest już po sprzęcie, czasem udaje się potem naprawić ale to na pewno nie będzie tania naprawa.

Myślę,że najpierw dokończ edukację w szkole podstawowej a potem zabierz się za elektronikę bo błędy ortograficzne demaskują Twój poziom edukacji.

SławeK

0
  • #12 15 Sty 2008 10:22
    Lando's
    Poziom 2  

znalazlem na allegro przejsciowke z 220V - 240V na 12V (Gniazdo zapalniczki) dalo by rade podlaczyc wzmacniacz pod to gniazdo ??

0
  • #13 15 Sty 2008 11:47
    SlaweK
    Poziom 43  

A da się włożyć silnik od samochodu do roweru by zrobić motorower ? Da się ale jaki to ma sens, tak samo jest z Twoim pomysłem, to urządzenie się do tego nie nadaje, nie ma odpowiedniej wydajności prądowej, odpowiedniej filtracji i stabilizacji zasilania.... Jesli już to użyj zasilacza do CB radia jako zasilania wzmacniacza, to urządzenie jest przeznaczone do zasilania takich urządzeń pod warunkiem że ma odpowiednią wydajność prądową której wymaga wzmacniacz.

SławeK

0
  • #14 15 Sty 2008 12:19
    Lando's
    Poziom 2  

A ty [b]SławeK [/b] co doradzisz aby kupic czytalem wyzej ze ktos mowil o zasilaczu ATV sprawdzilo by sie ?? Czy lepszy zasilacz od CB ??

0
  • #15 15 Sty 2008 14:27
    SlaweK
    Poziom 43  

Nim zaczniesz coś robić nie mając pojęcia to poczytaj uważnie co radzą starsi i mądrzejsi a nie oszołomy z netu, pomyśl trochę z wyobrażnią i wyciągnij własne wnioski. O ile na zasilaczu ATX można coś sprawdzić to do normalnego używania się zupełnie nie nadaje a wręcz jest niebezpieczny dla sprzetu. Już nie raz pisałem dlaczego.

SławeK

0
  • #16 15 Sty 2008 15:08
    Lando's
    Poziom 2  

A jaki zasilacz polecasz do takich spraw ?? i czy koniecznie musi byc od CB Radia ?? (wiem te pytania dla ciebe wydaja sie smieszne ale sie na tym nie znam)

0
  • #17 15 Sty 2008 19:01
    MakroSerwis

Oczywiście, że zasilacz od radia CB jest do niewielkich urządzeń akustycznych najbardziej wskazany, ponieważ jego napięcie wyjściowe jest stabilizowane i z reguły dobrze odfiltrowane. Zasilacz można również wykonać we własnym zakresie, wykorzystując (jak kiedyś już pisałem) transformator służący do zasilania żarówek halogenowych. Musi to być jednak transformator, a nie lekki zasilacz impulsowy, który się absolutnie do tych celów nie nadaje. Układ elektroniczny zasilacza nie jest skomplikowany, jako świeży majsterkowicz - elektronik, możesz nabyć jeden z gotowych kitów do samodzielnego montażu, aby nabyć doświadczenie.
    Nawiasem dopiszę, że do zasilania urządzeń, które naprawiam, stosuję od lat również zasilacz 13,8V własnej roboty, lecz zbudowany w oparciu o transformator 230/24V, stosowany w przemyśle jako "transformator bezpieczeństwa". Jest to dosyć "solidny mebel", ale bardzo stabilny prądowo i jakoś się do niego przyzwyczaiłem :).

0
  • #18 22 Gru 2008 15:32
    grajdek
    Poziom 2  

Wzmacniacz samochodowy w domu też jest dobry. Sam się przekonałem tylko trzeba mieć dobry (wydajny) zaśilacz i gitez troche pomyśleć i nie trzeba głośników do kompa. poprostu kabel 2xRCA z konćówka mini-jack i brzmienie ze szyby drżą

Nie dopisuj sie do tak starych tematów. Pisz w bieżących. Regulamin p. 13. [TW]

0
  Szukaj w 5mln produktów