Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szkolenie alarmy od podstaw

19 Kwi 2018 23:11 669 15
  • Poziom 16  
    Witam jestem zainteresowany szkoleniem z alarmów satela w trójmieście lub okolicach trójmiasta. Od jakiego szkolenia zacząć jak będę decydował się na szkolenie u setela. Jestem osobą zaczynającą swoją przygodę z alarmami. Jakie szkolenia polecacie?
  • Poziom 26  
    Zacząłbym VERSA, Integra i perfecta- ale nie ograniczałbym się tylko do satela. Próbowałeś się pobawić na biurku przy przysłowiowym piwku?? Moim zdaniem nic nie zastąpi nauki własnej. Zwłaszcza że szkolenia w satelu kosztują. Zastanów się nad szkoleniem w PISA lub TECHOM :), ewentualnie popatrz sobie na szkolenia u innych producentów (jablotron, genevo, paradox).
  • Poziom 16  
    No właśnie żeby próbować na "biurku" mam tylko jakiś stary model C5 albo starszy nawet nie ma jak się podpiąć pod komputer. Ja potrzebuje wiedzy od podstaw co gdzie podłączyć itp
  • Poziom 41  
    A po co Ci komputer. Najpierw naucz się podłączać czujki, sygnalizatory, potem zacznij programować funkcje podstawowe, parametry linii, zależności czasowe, ogarniaj sterowanie wyjściami... Jeśli będziesz umiał zrobić to z ręki, to dasz sobie radę z każdą prawie centralą.
    Żeby nabyć praktyki przy instalacjach (bo instalacje to nie tylko programowanie centrali, ale także ciężka czasami budowlanka) najlepiej byłoby, gdybyś mógł podejść do jakiegoś lokalnego instalatora, który pozwoliłby Ci popracować z nim, żebyś mógł pomóc mu przy robocie, a zarazem poznać jak to jest "w realu". Nic nie zastąpi nauki "w terenie".
  • Poziom 16  
    Właśnie chodzi mi o podłączanie same podstawy od 0. Niestety pracuje na codzień A w dodatku instalatorzy z okolicy są bucami którzy nie chcą się podzielić wiedzą. Jeśli jest ktoś z okolic Kościerzyny, Starogardu lub trójmiasta to chętnie z wami się umowie na takie szkolenie. Prac budowlanych się nie boję:) sieci lan budowalem nie raz.

PS. czerwiec lipiec może coś w okolicy Bydgoszczy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Norbert.s proszę grzecznie.. Tym się różni praca IT ze ludzie dzielą się wiedzą od tego typu instalatorów alarmów. Ja nie chce robić tego zarobkowo.
    Dzięki takim osobą które dzielą się wiedzą i umiejętnościami można ja śmiało polecać dzięki czemu mają więcej pracy. A dwa czy jest to na temat ? Nikt nie mówił że mają zrobić za darmo
  • Poziom 8  
    Najlepiej na biurku! Ja nie miałem zielonego pojęcia o alarmach. Na początek kupiłem versę plus i się zaczęło, zabawa na biurku, forum elektroda, instrukcje i inne internety. Dzięki temu postawiłem dość dobry system, oparty na kontaktronach w układzie z kontaktronem sabotażowym (schemat znaleziony gdzieś na elektrodzie -super sprawa, dziękuję) i czujkach pir. Mam zamiar dołożyć jeszcze dwie zewnętrzne. Poza tym sporo kabelków pod tynkiem do dalszej rozbudowy. Bawiłem się tak ze dwa czy 3 miesiące ale tylko w niedziele, wiadomości jednak zgłębiałem codziennie. W końcu zainstalowałem to na budowie i działało tak jak sobie to zaplanowałem. Działało bo, jak ktoś pisał apetyt rośnie w miarę jedzenia, Versa plus nie wystarczyła i zdecydowałem się zamienić na integrę 64. Z integrą poszło już jak po maśle, choć programowanie jest nieco bardziej skomplikowane. Trzy dni męczyłem się z GSM4, w końcu trafiłem na jakiś post -znów elektroda że trzeba go przywrócić do ustawień fabrycznych i wprowadzić dane ponownie, zadziałało!!! Tu wieeeeelki minus dla SATELA (trochę parodia). Niedługo dołożę też ETHM. Porównywałem też dwa inne systemy w sąsiadujących domach i powiem że jak na pierwszą moją instalację to biję je na głowę. Ale tamte były montowane przez instalatorów nie mylić z instalatorami! Albo inwestorzy poskąpili?
    Jak się weźmiesz za naukę to to zrobisz.
    W tym momencie mocno zastanawiałbym się nad centralami np Ropam czy Genevo, nie wiem czy wybrałbym satela.
    Wersa plus wystawiona na OLX i alle
  • Poziom 20  
    Szanowny Autorze tematu,
    Popieram w pełni słowa Kolegi Norberta S. sam gdy zaczynałem pracę w zawodzie szukałem wsparcia u lokalnych instalatorów jeden z nich dosadnie mi wytłumaczył, że za wiedzę się płaci i dziś po kilku latach pracy w zawodzie niejednej nocy spędzonej na uruchamianiu systemu którego się nie znało wcześniej wiem, że doświadczenie w tej pracy jest najważniejsze i żadne kilka dni z asem od alarmów nie zrobi z Ciebie fachowca w tej dziedzinie dlatego idź za radą Kolegów i ucz się na biurku jak opanujesz podstawy próbuj wtedy rozmawiać o pracy z takimi jak to napisałeś "bucami" i wierz lub nie Ci sami ludzie inaczej będą wtedy z Tobą rozmawiać i chętnie podzielą się doświadczeniem gdyż będziesz rozumiał co mówią i nie poświęcą czasu na naukę od podstaw a jak sam wiesz czas to w dzisiejszych czasach to pieniądz. w tej branży jest swego rodzaju szacunek dla dokonań innych i wchodzenie w to grono wymaga trochę samozaparcia. Dodatkowo atutem jest umiejętność pracy z wiertarką. Porównanie do IT jest trochę nietrafione gdyż branża security wymaga od ludzi pracującym w tym zawodzie zachowania tajemnicy i nie opowiadania innym o swoich zawodowych dokonaniach osobom postronnym a w oczach instalatora/ów byłeś właśnie taką osobą postronną. Nie poczuj się urażony ale tak to wygląda z mojej instalatora perspektywy.
    Pozdrawiam serdecznie
    MariuszX49
  • Poziom 16  
    Jest ktoś z okolicy Gdańska lub Bydgoszczy(czerwiec lipiec) kto będzie miał chęci poduczyć?
  • Poziom 18  
    Bardziej łopatologicznie niż w "instrukcji Instalatora" od satela wytłumaczyć podłączania systemu sie nie da. Sciagnij sobie jakąś dla Integry lub CA10. Pierwsze 30 stron to masz opis podłączania systemu począwszy od kabli az do umiejscowienia czujek i co gdzie wpiąć.

Jest sporo osób na forum które mają ogromną wiedzę i chetnie sie nią dzielą, tylko musisz ruszyć 4 litery i spróbować najpierw sam coś zrobić a nie liczyć że cie ktoś bedzie prowadził za rączkę. To nie przedszkole.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Wiemy już co kolega ma do zaoferowania tym którzy odmówili pomocy.
    Rafq25 napisał:
    A w dodatku instalatorzy z okolicy są bucami którzy nie chcą się podzielić wiedzą.

Pytanie teraz na co może liczyć osoba która zaoferuje swoją pomoc, co kolega wie, a czego chce się nauczyć, jaką formę to szkolenie miało by przybrać.
    wexors napisał:
    Jest sporo osób na forum które mają ogromną wiedzę i chetnie sie nią dzielą

Święte słowa. Dopowiem tylko, że właśnie te osoby chyb najbardziej emocjonalnie podchodzą gdy widzą wyuczoną bezradność, postawę roszczeniową lub gdy ktoś czasami zbyt pochopnie ocenia innych. I trudno im się dziwić.
  • Poziom 26  
    Heh, kolejny na gotowe chce iść... Mnie tam nikt nie szkolił, tzn. w AO jakiś podstaw niby nauczyli (zaczynałem na handlowym, nie na serwisie) (po miesiącu ja ich szkoliłem - w sensie dział handlowy), a że chciałem więcej bo to było fajne i można było popuścić wodze fantazji to na ca-5 niejedną noc zarwałem ucząc się programowania z palca (przyznaję, że teraz z lenistwa wolę kabel, ale to tylko lenistwo), później versa, integra (tu pomogli zaprzyjaźnieni instalatorzy - podpytywałem jak utknąłem na jakiejś zagwozdce. Niestety ten zawód jest specyficzny - tu liczy się nauka własna, trening własny, a i to nie gwarantuje potknięć u klienta (zwłaszcza na systemach odziedziczonych w spadku po niektórych magikach).
    Niestety w tym zawodzie szkolenia nie pomagają, bo jak się ma system programowany w sterylnych warunkach (często z pociągniętymi kablami, co by było szybciej) gdy stajesz przez rozbabranym systemem, gdzie masz 3 rodzaje kabli (6x05 alarmowy, do tego skrętka a jak masz szczęście to i jakiś telekomunikacyjny się trafi, a czasami nawet o zgrozo substytut sznurka do suszenia bielizny leży w ścianie). Byłem na niejednym szkoleniu, wiele szkoleń prowadziłem i powiem tyle, że nic nie zastąpi pomacania sprzętu, popsucia przy programowaniu wielu ...urw bo trzeba zresetować sprzęt i nie raz czy nie dwa robić coś od początki, ale to jest najlepsza nauka i zostaje najdłużej w głowie.
  • Poziom 41  
    A ja Wam powiem, że to chyba słomiany zapał autora...
    Gdyby chciał się czegoś nauczyć usiadłby sam i sam chociażby zaczął COKOLWIEK robić, żeby spróbować "jak to się je". A tak to czeka na zmiłowanie boże, żeby ktoś za rękę poprowadził.
    Kiedy ja zaczynałem, w firmie, w której wtedy pracowałem - dostałem do ręki Stekopa MC16 (ktoś to jeszcze pamięta?) i musiałem nauczyć się podstaw. Sam. Bo sam chciałem, a nie było wtedy takiego dostępu do dokumentacji, ba - nie było Internetu, w co niektórzy dzisiaj nie wierzą ;-).
    A zuppełnie moja pierwsza centrala alarmowa to była paręnaście dni później PC4020, żeby było ciekawiej - z monitoringiem po linii komutowanej. Tak więc startowałem od razu z głębokiej wody, czy jak to się tam pisze.
    Tak więc - trzeba tylko chcieć.
  • Poziom 16  
    Ja pytałem o szkolenie a nie o to czy mam siadać sam do tego czy prosić kogoś o pomoc. Moim zdaniem komentarze tego typu są zbędne. Jestem w stanie zapłacić za szkolenie i proszę o rade.

Co do tego z chęcią usiadłbym do tego od razu w wolnej chwili. Ale niestety w tym roku nie mam szans na tego typu eksperymenty..

Jeśli chcę poznać i uczyć się na starej centrali C4 albo C5 nie pamiętam to instrukcja instalatora i co jeszcze potrzebuje? Potrzebowałbym na początek oznaczenia i co jest co.
  • Poziom 18  
    Rafq25 napisał:
    Ja pytałem o szkolenie a nie o to czy mam siadać sam do tego czy prosić kogoś o pomoc. Moim zdaniem komentarze tego typu są zbędne. Jestem w stanie zapłacić za szkolenie i proszę o rade.

Co do tego z chęcią usiadłbym do tego od razu w wolnej chwili. Ale niestety w tym roku nie mam szans na tego typu eksperymenty..

Jeśli chcę poznać i uczyć się na starej centrali C4 albo C5 nie pamiętam to instrukcja instalatora i co jeszcze potrzebuje? Potrzebowałbym na początek oznaczenia i co jest co.

sama instrukcja instalatora wystarczy.
    Masz tam konkretnie napisane co z czym łączyć