Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WW80J5555FW 8kg - zalany programator.

9998 20 Apr 2018 00:33 1401 3
    9998
    Level 2  
    Cześć.
    Kupiłem w Polsce pralkę, Samsung z Angielskiej dystrybucji. Problem z nią zaczął się od stukania bębna w trakcie wirowania. Okazało się dziś, że problem był w trzaskaniu bębna o pokrywę (tę od spodu pralki) zwyczajnie jakiś dureń ją pakował i chyba zaparł ją o paletę bo było typowe wgniecenie w kilku miejscach (dość głębokie). Udało mi się to wyprostować z tym, że miałem ją przewróconą na prawy bok... i teraz durniem byłem ja, bo wydostała się z niej resztka wody/płynu z pierwszej próby.. Tak - do strony zalanej żywicą dostało się kilka kropel.. Od tego czasu się nie uruchamia. Wyjąłem programator, poza kilkoma kroplami nie znalazłem tam żadnych uszkodzeń.
    Ktoś potrafi mi jakoś doradzić, naprowadzić mnie? Suszyłem ten programator, teraz jest już na pewno suchy.
    Ew. gdzie szukać uszkodzeń, które te kilka kropel zrobiło?
    Na drukowanej stronie brak śladów po płynie/wodzie.
    Pozdrawiam.
    kiss39
    Level 38  
    Jak ma jakis układ to może woda uszkodziła. Większość elementów na Płytce PCB typu kondensatory, rezystory, tranzystory, ukady zamkniete w szcelnej obudowie to po dobrym wysuszeniu i odczekaniu powinno nic nie ulec awarii. Elektronikę "PCB" z czasów PRL, ludzie myją wodą w domowych warunkach następnie dobrze osuszają z wody i taka elektronika jest czysta i działa. Jak ktoś ma wątpliwości to odsyłam do filmu fachowca tu (#15) "Domowy" sposób na czyszczenie płytek PCB ( bez łaźni ultradźwiękowej).

Mozę, jest zalany czujnik i wilgotny styropian lub inne tworzywo, które pęcznieje pod wpływem wilgoci z biegiem lat. Taki element potrafi załączyć czujnik co może blokować pralkę.
    9998
    Level 2  
    Rozumiem, rozumiem. A jeśli nie zorientowałem się o zalaniu i włączyłem? Mogło coś paść? (nie było słychać nic w trakcie włączenia)
    Czujnik, hm. Wiesz może gdzie go znajdę?