Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIL 105 - nie da się zamknąć drzwi

20 Kwi 2018 11:53 405 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam następujący problem z pralką.

Otóż ostatnio pralce zaczęło odwalać, zaczęło się od tego że przy starcie próbowała pobierać wodę (przez pół sekundy był dźwięk charakterystyczny dla pobierania) i dalej się nic nie działo. Raz udało mi się ja odpalić na pusto, zacząłem pranie z otwartymi drzwiami od pralki i po zamknięciu ruszyła, wtedy zdałem sobie sprawę że musi być to problem z drzwiami od pralki. Nie wiem, nie wyłapywała że są zamknięte lub coś, zacząłem tam grzebać i przestawiłem blokadę tak, że teraz mogę ją odpalić z otwartymi drzwiami, ale problem powstał taki, że nie da się ich zamknąć, nawet po skończonym programie (wypompowywanie wody) blokada nie ustępuje. Ktoś ma pomysł jak to naprawić? Ten srebrny suwaczek powinien odskoczyć w lewo i się schować, ja go przesunąłem w prawo i oto mamy tego skutki. Pomocy!:)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Rozumie, że przestawiłeś blokadę przez ten mały otwór?

Blokada drzwi raczej do wymiany ewentualnie odpiął się któryś przewód.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jak go zablokowałeś przy otwartych drzwiach to teraz tak go trzeba odblokować. Wyciągnij wtyczkę z gniazda zasilania i spróbuj delikatnie przesunąć zamek w prawo i w lewo wkładając do niego coś cienkiego, np. drugi koniec szczoteczki do zębów. Tak, czy siak blokada będzie do wymiany.
  • Poziom 2  
    Dzięki panowie wystarczyło przepchnąć go w prawo do charakterystycznego "cyk" i odskoczyło, drzwi da się zamknąć i pralka działa póki co normalnie :)
  • Poziom 30  
    Wymień tą blokadę na nową bo jak po skończonym praniu nie będziesz mógł otworzyć drzwiczek by wyjąć uprane rzeczy to wtedy dopiero będziesz się głowił jak to zrobić. Koszt blokady nie jest wielki a spokój duszy bezcenny.