Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A - Rozkodowane radio, potrzebny kod.

20 Kwi 2018 14:12 3162 9
  • Poziom 3  
    Mam mercedesa A 140, wyjęto z niego akumulator, rozkodowało się radio, nie mam kodu. Auto było z Niemiec. Znalazłam jakieś kody w internecie, ale nie pasują, chyba że źle zatwierdzam. Na mechaników w okolicy nie mam co liczyć. Czy ktoś mi pomoże?
  • Poziom 20  
    Na początek wyciągnij radio. Obejrzyj je, nieraz na obudowie jest napisany przez kogoś 4 cyfrowy kod. Jeżeli tam nic nie ma, to zostaje Ci jakiś serwis elektroniczny, który zgra eeprom z radia i wgra nowy z wyłączonym kodem.
  • Poziom 30  
    gold-game napisał:
    Na początek wyciągnij radio. Obejrzyj je, nieraz na obudowie jest napisany przez kogoś 4 cyfrowy kod.

5 cyfrowy

Trzeba przeczytać eeprom i zawartość zamieścić na forum, pewnie ktoś policzy kod.
  • Poziom 33  
    Wejdź na stronę: http://forum.kody-radio.pl
    Poczytaj, zarejestruj się i podaj wymagane numery przepisane z naklejek radia.
    e-mailem otrzymasz właściwy kod.
    Miałem ten sam problem przy pierwszym rozłączeniu akumulatora w samochodzie NISSAN z fabrycznym radiem Blaupunkta sprowadzonym z Niemiec. W komisie zapewniano mnie, że dołączona do instrukcji karta z pięciocyfrowym kodem jest do radia. Okazało się, że jest to kod do imobilizera a nie do radia.
    Od administratorów tej strony otrzymałem BEZPŁATNIE właściwy kod.
    Nie było żadnych "haczyków" ani warunków.
  • Poziom 20  
    SKM 1964 napisał:
    Żaden z mechaników Ci nie pomoże . Bo to jest nie legalne .
    Kto to powiedział ? Jeżeli ktoś jest właścicielem auta to tym samym wszystkiego co jest na jego wyposażeniu w tym radia. A jeżeli ktoś w formie usługi oferuje awaryjne otworzenie auta właściciela ? Nie popadajmy w paranoję...
  • Poziom 3  
    Na forum kody... nie mogę się zalogować. Zarejestrowałam się, a i tak nie mogę nic tam zrobić.
  • Poziom 16  
    jeżeli jest to oryginalne radio z tego auta to o ile mi wiadomo kody można uzyskać na podstawie nr radia i numeru VIN auta , poszukaj sobie jakieś forum mercedesa A klasy zarejestruj się tam i poproś o pomoc , są tam ludzie którzy maja dostęp do takich danych , jest warunek - radio musi być seryjnie montowane w aucie.
    PZDR
  • Poziom 33  
    W zakładce FAQ podanej wyżej strony przeczytaj jakie mogły być przyczyny, że po rejestracji nie możesz się zalogować.
    Sprawdź na swojej poczcie, czy nie dostałeś od nich e-maila z prośbą o potwierdzenie rejestracji.
    Jeżeli żadna z tych porad nie pomoże to napisz e-maila do administratorów tej strony z opisem zaistniałej sytuacji oraż podaj im mumery spisane z naklejek z tyłu radia. Adres e-mailowy to: forum.kody-radio@wp.pl